100 LET ZNAČKY MAZDA • PŘÍBĚH JAKO ŽÁDNÝ JINÝ

• IN­SPIR­ACE VÝZVAMI

Společnost Mazda začala psát svůj pozoruhodný příběh jako výrobce korkových produktů a úspěšně se vypořádala s náročnými úkoly vlastní přeměny i rekonstrukce celé komunity v Hirošimě po 2. světové válce.  Od té doby přijímáme různé náročné výzvy, ale nejen to: dokonce je vítáme a inspirujeme se jimi. Přečtěte si o významných okamžicích naší historie – například o zaslouženém vítězství v závodě v Le Mans – a uvidíte, jak různé milníky na naší cestě ovlivňovaly náš jedinečný přístup k designu automobilů i naše zaměření na řidiče.

• DUCH BOJOVNÍKA

Přinášíme inovace každý den

Hirošima, domovské město společnosti Mazda, je známé svým neuvěřitelným nepoddajným duchem. Její obyvatelé své milované město znovu vybudovali od samotných základů, aby jako fénix povstalo z popela. A právě tato síla nás inspiruje a pohání vpřed, abychom přicházeli s inovacemi každý den.

• DESIGN KODO “DUŠE V POHYBU”

Propojení krásy, úspornosti a výkonu

Filozofie designu Mazda si celosvětově získala srdce miliónů řidičů, kteří si zamilovali kombinaci estetiky a požitku z jízdy. Díky propracovanému přístupu k designu vozů jsme vyhráli přes 350 ocenění za design a inovace, od proslulé ceny Red Dot Design po cenu za vůz roku vyhlašovanou časopisem What Car? Vozy, které dostanou lidi z bodu A do bodu B, ale současně je “dostanou” i pocitově, nám umožňuje vytvářet přístup zaměřený na člověka.

• ŘEMESL­NÉ ZPRA­COVÁNÍ

Skutečný umělec chce své publikum podnítit k reakci a stejně tak i my chceme navrhovat vozy, které budou u řidičů vzbuzovat emoce. Dosáhnout toho mohou jen lidské ruce, kterými u nás začíná celý proces – vytváříme nádherné hliněné modely tvarů, které nás fascinují. Naši Takumi řemeslníci pomalu, přesně a pečlivě přetvářejí tyto vize na vozy připravené k výrobě. Říkáme tomu umění výroby Mazda.

MODELÁŘ                                                 MISTR LAKÝRNÍK

Ve společnosti Mazda začíná design blokem hlíny. Neexistuje nic,             Přístup společnosti Mazda k oživení krásy designu Kodo se nazývá Takumi Nuri a jeho úžasná
co by jej dokázalo nahradit. V hlíně se projeví ideální linie; a až poté          hloubka zvýrazňuje každou křivku a linii. Promyšlené pohyby rukou mistrů lakýrníků a odborné
následuje fáze počítačového navrhování. To nejlepší z obou světů             znalosti návrhářů barev si získají srdce zákazníků a nikdy nezklamou.
vytváří jedinečné, působivé designy.

• TECHNOLOGIE

ROTAČNÍ MOTOR

Rotační motor představoval první inovaci vycházející z koncepce průbojného ducha společnosti Mazda. Mnoho jiných výrobců automobilů to považovalo ze nemožné, ale Mazda šla ještě dále. Uvedli jsme tuto technologii do sériové výroby a zacpali jsme ústa všem kritikům, když jsme začali vyrábět sportovní vozy, jež poté vyhrály tradiční 24hodinový závod v Le Mans.

SKYACTIV-X

Zážehový motor Skyactiv-X je revoluční: Jako první zážehový motor na světě využíval kompresní zapalování, které vedlo k mimořádně úspornému provozu, plynulé akceleraci a vylepšené ovladatelnosti. Až o 20 % nižší spotřeba paliva a o 30 % vyšší točivý moment. První spotřebitelský zážehový motor s kompresním zapalováním řízeným svíčkou (SPCCI) kombinuje výhody benzínové a naftové technologie.

ELEKTROMOBIL

Mazda je zárukou požitku z jízdy, ať už jedete jejím elektromobilem nebo jiným vozem. Model MX-30 nabízí pokročilý jízdní výkon v duchu Jinba-ittai a design zaměřený na člověka – pro 100% požitek a 0% emise CO2. Téměř ideální rozložení hmotnosti a nízké těžiště s akumulátorem ve spodní části vozu zajišťují přirozené, lineární chování při jízdě, aniž by došlo ke ztrátě všech výhod elektromobilu.