Další krok k elektromobilitě: KIA představila celoevropskou síť nabíjecích stanic

Se stále vzrůstajícím počtem vozů na elektrický pohon zaměřila automobilka KIA svou pozornost na rozšíření sítě nabíjecích stanic pro elektromobily a vozy s hybridním pohonem v Evropě. Síť KiaCharge vznikla spoluprací s partnerskou společností Digital Charging Solutions (DCS), v současné době již funguje v Rakousku, Polsku, Španělsku a Itálii, do konce tohoto roku by měla být spuštěna ve Velké Británii a v České republice dojde k jejímu spuštění již v prvním čtvrtletí roku 2021. KIA má v plánu propojit celkem 160 tisíc dobíjecích stanic v jedné síti pro své zákazníky.


KiaCharge tak uživatelům akumulátorových i plug-in hybridních vozů KIA zpřístupní i v ČR nejširší síť nabíjecích stanic. K přístupu do ní bude uživatelům stačit jediná aplikace nebo karta. Svým zákazníkům služba nabídne několik výhodných tarifů, ze kterých si vybere každý. Díky aplikaci eRoaming a jednotnému účtu pak mohou zákazníci využívat celou dobíjecí síť napříč celou Evropou.

Ke službám KiaCharge samozřejmě bude patřit i pro české zákazníky přehledný web s mapou dobíjecí sítě a možností přihlášení do vlastního účtu. Pro využívání KiaCharge bude možné využívat i speciální mobilní aplikaci pro telefony s operačními systémy Android i iOS, která je propojitelná i s infotainment systémem vozu a která vždy najde správnou cestu s důrazem na dobíjecí stanice po cestě i v jejím cíli.

Hlavním motivem automobilky KIA k propojení dobíjecí sítě je to, že zákazníci stále zvažují nákup elektromobilů nebo plug-in hybridů, jak potvrzují slova Emilia Herrery, COO Kia Motors Europe: „Mnoho potenciálních zájemců o elektromobily stále vnímá dostupnost a praktickou použitelnost veřejných nabíjecích míst jako určitou překážku. Poté, co Kia svým zákazníkům nabídne komplexní a intuitivní službu nabíjení v rámci veřejných nabíjecích stanic, dostupnou prostřednictvím jediného účtu, se život s elektromobilem bude jevit jako reálná volba mnohem vyššímu počtu potenciálních zákazníků.“

Aktuální síť dobíjecích stanic v již zapojených zemích najdete na oficiálních webových stránkách KiaCharge.