Eclipse Cross s novou tváří Evropu nemine

Jedinečné SUV Eclipse Cross od japonské automobilky Mitsubishi se dočkalo faceliftu a navíc i nové motorizace. A narozdíl od zcela nových nových modelů Mitsubishi, které se již do Evropy podle slov automobilky dovážet nebudou, se i tento upgradovaný model projede po Evropských silnicích.

Změnou prošel exteriér i interiér Eclipse Cross

Na první pohled nejviditelnější a nejčastěji zmiňovanou změnou prošlo okno pátých dveří – zmizelo jeho podélné dělení a kvůli tomu muselo dojít k úpravě zadních světel. Zda bude tato změna sloužit k lepší orientaci ve zpětném zrcátku ukáže čas – viditelnost v původní verzi vozu nebyla vůbec špatná.

Velkou změnou prošla i čelní strana vozu, a to také v místě světlometů. Nejvýše umístěné lampy jsou nyní výrazně užší, z čehož lze usuzovat na to, že hlavní světlomety se ve faceliftové verzi usídlily o patro níže.

Na rozdíl o výrazných změn v exteriéru nového Eclipse Cross, které jsou viditelné na první pohled, se v interiéru vozu změnily jen drobnosti. Proměnou prošel jen displej, který je nyní o trochu vyšší a k jeho ovládání nyní slouží dva otočné ovladače. Jinak zůstal interiér vozu beze změn.

Plug-in hybridní motor pod kapotou nového Eclipse Cross

Naopak výraznou změnou, která navazuje na trend elektromobility, je nová plug-in hybridní motorizace Mitsubishi Eclipse Cross. Ta vychází z motoru, který nyní najdeme v hybridním modelu Mitsubishi Outlander PHEV. Jde o atmosférický čtyřválec o objemu 2,4 l. Tento čtyřválec má 135 koní a přidaný elektromotor disponuje 82 koňmi. Druhý elektromotor o síle 95 k je pak umístěn u zadní nápravy. Díky němu má Eclipse Cross pohon všech čtyř kol. Kapacita baterie u Outlanderu je 13,8 kWh, což můžeme tedy předpokládat také u modernizovaného Eclipse Cross.

Na evropský trh by se mělo nové Mitsubishi Eclipse Cross dostat během jarních měsíců roku 2021. Prozatím však není jasné, zda se vůz dostane i na český trh – nechejme se tedy překvapit.