Kia na autosalonu v Ženevě ukázala svou dominanci v oblasti elektrických vozů

Kia na mezinárodním autosalonu v Ženevě v roce 2019 představila dva plně elektrické modely – Kia e-Niro a Kia e-Soul. Druhý jmenovaný elektromobil, Kia e-Soul má dojezd až 450 km a u nás by se měl prodávat začátkem příštího roku. Ceny Kia e-Niro a Kia e-Soul pro český trh zatím nebyly stanoveny.

Koncept Imagine by Kia má být elektrické sportovní auto

Největší pozornost si u stánku společnosti Kia ale vysloužil koncept elektrického automobilu Imagine by Kia. Malý sedan má podle automobilky být především zábavným vozem.

Koncept Imagine by Kia - Autosalon Ženeva 2019

Koncept je pojatý jako elektrické auto pro každodenní dojíždění, které kombinuje prvky SUV, sedanu a dokonce i sportovního kupé. Jak Kia uvádí, koncept signalizuje “emocionální přístup” k elektrifikaci.

Zábavný elektrický sedan přejímá některé prvky z Kia Stinger

Přední maska dostala světelný prvek, který se rozprostírá po celé šířce a připomíná současnou podobu mřížky vozů Kia ve stylu “tygřího čumáku”. Štíhlé LED světelné prvky jsou umístěny tam, kde bývají klasické světlomety a obklopují jsou obklopeny tekutými liniemi. Na zadní straně napodobuj horizontální pásy zadního světla design, který se najdete na sportovním vozu Kia Stinger.

Koncept Imagine by Kia - Autosalon Ženeva 2019

Inovace se dočkalo také logo Kia, které se skládá z nápisu složeného z volně plovoucích písmen v novém fontu. Jeho vzhled je pravděpodobně líbivější než aktuální logo Kia.

Nová platforma sníží ceny elektrických vozů Kia

Koncept Imagine by Kia současně zavádí novou platformu pro elektrická vozidla automobilky Kia, která obsahuje podlahovou, indukčně nabíjenou baterii a kompaktní hnací ústrojí. Ostatní elektrická auta společnosti Kia jsou zatím postavena na platformách, které byly původně navrženy pro vozy s pohonnými jednotkami s vnitřním spalováním.

Kia eNiro - prodej již brzy i v ČR

Dojezd elektromobilů Kia se zvýší díky bateriím v podlaze

Výhodou je, že při montáži baterií do podlahy mohli designéři uvolnit prostor v interiéru. K dispozici je také úložiště v přední části vozidla, stejně jako v zadní, s přístupem přes prosklené dveře. Jednolitá skleněný díl také slouží zároveň jako čelní sklo i jako střecha.

Prosklená střecha pro lepší výhled a infotainment s 21 displeji

Při pohledu přes sklo vám tak nic neunikne. Pro absolutní přehled je ovšem k dispozici 21 digitálních displejů, které podle společnosti Kia tvoří z pohledu řidiče jednolitou obrazovku.. Zda se tento zábavný koncept v nějaké formě dostane do výroby, zatím není jasné.

Koncept Imagine by Kia má 21 displejů

Elektrické vozy a hybridy Kia – prodej v Auto Jeremiášova

Zaujala vás elektrická budoucnost a netrpělivě čekáte, kdy bude zahájen prodej elektrických vozů Kia? V našem showroomu už na vás čeká plne elektrická Kia Soul EV a můžete si domluvit testovací jízdu. Pokud myslíte ekologicky, nezapomeňte se podívat také na nízkoemisní crossover s hybridním pohonem. Předváděcí vozy Kia Niro PHEV čekají jen vás.

Zajímají vás rozměry a specifikace nebo ceny vozů Kia? Rádi vám poradíme. Pokud vlastníte vůz Kia a potřebujete informace o příslušenství nebo náhradních dílech, neváhejte se na nás obrátit pomocí e-mailu nebo telefonicky na čísle 251 119 011.