Facelift SUV Kia Sportage přichází s řadou novinek

Kia odhalila facelift svého populárního SUV Sportage pro rok 2018, které přichází s inovovaným vnějším i vnitřním vzhledem a novými motory, včetně hybridního pohonu využívajícího 48voltovou “výpomoc”.

Ještě atraktivnější vzhled všestranného SUV

Novinka dostala přepracované přední a zadní nárazníky, nové přední světlomety i zadní světla s LED osvětlením přes celou šířku zadních dveří. Součástí balíku novinek jsou i kola z lehkých slitin ve velikosti 16, 17 a 19 palců.

S faceliftem přijede i „sportovnější“ Sportage GT-Line

K dispozici je také 5 nových možností barev a sportovnější verze GT-Line s agresivně stylizovanou černou mřížkou, chromovými dekory na bočních prazích a v zavazadlovém prostoru a dvěma výfukovými koncovkami.

Nová Kia Sportage dostane ještě atraktivnější interiér

V kabině najdete nový volant a přepracovanou palubní desku. Přístrojovému štítu vévodí nový osmipalcový „bezrámečkový“ displej. Mezi novinky patří také zcela nové dvoubarevné vzory koženého čalounění.

Na scénu přichází hybridní pohon

Největším přelomem pro faceliftovanou Kia Sportage je ovšem hybridní pohon, který představuje naprostou revoluci. Nová pohonná jednotka Mild-Hybrid EcoDynamics + s objemem 2,0 litru je při akceleraci podpořena elektrickým motorem napájeným 48V baterií, která napájí také startér. Tím se snižují emise CO2 až o 4 % dle nové metodiky WLTP. Tento spalovací motor nahrazuje předchozí dieselový agregát CRDi o objemu 2,0 litru.

K SUV patří pohon všech kol

1,7litrová dieselová jednotka CRDi je pak nahrazena novějším 1,6litrovým motorem. Bude k dispozici s výkonem 113 nebo 134 koní. Čtyřkolka mezi možnostmi pohonu samozřejmě nebude chybět, silnější verze zmíněného motoru je k dispozici také s pohonem 4×4 a sedmirychlostní automatickou dvojspojkovou převodovkou. Benzínový motor GDi o objemu 1,6 litru zůstane nadále v nabídce, protože po úpravách splňuje normu Euro 6.

Pokročilé technologie vám usnadní řízení

Faceliftovaná Sportage se pochlubí také pomocníky, jako je inteligentní tempomat s funkcí Stop & Go, systém sledování okolí vozidla pro snazší parkování nebo technologie rozpoznání únavy řidiče.

Nová Kia Sportage by se v našem showroomu měla objevit v průběhu 3. čtvrtletí 2018. Pokud se s ním chcete blíže seznámit, domluvte si testovací jízdu.