Jak bude vypadat nový model evropské Kia Sportage?

O nové Kia Sportage pro korejský trh už víme snad vše. Co můžete od nového SUV Kia Sportage očekávat?

Začátkem příštího roku je tu!

Bude se jednat o pořádného drsňáka v podobě SUV. Víme, že se do České republiky dostane začátkem příštího roku (2022), a že již teď na novou generaci čeká nejeden zákazník! Kdo by nechtěl svého současného plechového miláčka nahradit nejnovější a zatím nejtajemnější generací Kia Sportage?

Nejstylovější a nejdynamičtější SUV své třídy

Cílem vývojářů bylo vymyslet nejstylovější a nejdynamičtější SUV této třídy. Můžeme tak očekávat, že nová Sportage bude stylová, dynamická a ve špičkovém designu. Skici, které automobilka nedávno zveřejnila na svých stránkách, tento fakt jednoznačně potvrzují. Rozdíly by neměly být pouze v překopaném designu a proporcích, ale dokonce i v celkovém optimálním naladění pro evropské silniční podmínky.

Zatímco základní designové prvky zůstávají stejné, vůz bude také disponovat mnoha absolutně rozdílnými prvky. Mezi hlavní designové rozdíly, které jsou typické pro evropský trh, se řadí změna nárazníků, díky kterým získává SUV jedinečný, nepřehlédnutelný a jednoznačně agresivní design.

Matrix LED světlomety dodají SUV na unikátnosti

V kombinaci s Matrix LED světlomety, o kterých se již automobilka zmínila, se určitě můžeme těšit na naprosto unikátní design. Navíc pro verze GT-line je připravena střecha v kontrastní černé barvě. Na základě skic lze předpokládáme o něco kratší rozvor, což by mělo přidat na kompaktnosti vozidla.

Přesné rozměry a motorizace budou překvapením

V jakých rozměrech a v jakých motorizacích se bude nová Kia vyrábět, to si musíme ještě malou chvilku počkat. Každopádně se dají očekávat podobné a elektrifikované motorizace, které se ji dodávají do „obdobných“ vozidel značky KIA.

On-line premiéra se konala 1. září 2021. Naživo bude nová Kia Sportage k vidění na veletrhu v Mnichově od 7. 9. – 12. 9. 2021. Můžeme tedy již pouze odpočítávat hodiny do odhalení nového skvostu korejských výrobců a začít plánovat, kam s tímto nabušeným SUV poprvé vyrazíme!