Jaká auta jsou bezpečná pro děti? KIA hodnocením příjemně překvapuje

Bezpečnost aut pro děti začíná pořízením vhodných dětských sedaček a jejich správným používáním. Vyplatí se také děti zabavit, abyste se mohli soustředit na řízení.

Jízda v autě s dětmi

Dle zákona musí mít dětskou sedačku každé dítě lehčí než 36 kg a menší než 150 cm. Pro dítě je samozřejmě nutné pořídit sedačku odpovídající jeho velikosti. Tuto informaci dodá výrobce. V žádném případě nepřepravujte děti bez autosedaček, například na klíně. I se zapnutým pásem není zaručena bezpečnost vašeho dítěte v autě.

Tip: Je nezákonné a nebezpečné mít dítě na klíně v autě, i když máte bezpečnostní pás.

 

Autosedačky pro přepravu dětí jsou rozděleny do několika skupin, zvláštní kategorii tvoří tzv. vajíčka pro přepravu nejmenších dětí v protisměru jízdy. Podsedáky pro přepravu větších dětí jsou určeny pro děti od přibližně 5 let věku a vhodnější jsou spíše pro popojíždění v malých rychlostech.

Auta bezpečná pro děti

Extra bezpečnostní tipy pro jízdu autem s dětmi

Kromě používání vhodné autosedačky byste také měli:

  • Zajistit, aby vaše dítě vždy mělo ruce, nohy a hlavu uvnitř automobilu, ať už jste v pohybu nebo parkujete.
  • Zkontrolujte, zda jsou zapnuté dětské pojistky otevírání dveří, aby vaše dítě nemohlo otevřít dveře automobilu za jízdy.
  • Mějte všechny předměty v odkládací schránce nebo v zavazadlovém prostoru, protože mohou při nehodě vyletět a zvyšovat riziko zranění
  • Poskytněte svému dítěti spoustu bezpečných rozptýlení, jako je hudba, malé hračky nebo knihy, abyste ho pobavili, a vy jste se mohli soustředit a řídit bezpečně
  • Vždy se snažte, aby dítě nastupovalo do auta a vystupovalo z něj na pravé straně, tedy té odlehlé středové čáře provozu.

Jaká auta jsou bezpečná pro děti?

Přestože různé organizace, například evropská NCAP nebo americká NHTSA provádí hodnocení bezpečnosti vozů na základě crashtestů, nároky na bezpečnost dětí jsou trochu jiné. Některá auta tak mohou mít vysokou bezpečnost pro dospělé, ale v případě ochrany dětských pasažérů to až tak slavné není.

KIA CEED uspěla v crash-testech

Tip: při pořizování nového vozu sledujte také hodnocení bezpečnosti pro dětské pasažéry

 

V tomto ohledu lze jako dostupné a bezpečné auto pro rodiny s dětmi doporučit všestranný hatchback KIA Ceed s bezpečnostním balíčkem, který získal pro bezpečnost dětí v testech Euro NCAP vynikající hodnocení. Skvělých výsledků v oblasti ochrany dětí na palubě dosáhlo také velké SUV KIA Sorento.

Na crash test hatchbacku KIA Ceed se můžete podívat na tomto videu:

Oba dva automobily bezpečné pro děti ze stále se zlepšující produkce značky KIA si můžete vyzkoušet v našem showroomu. Pokud hledáte vůz bezpečný pro celou rodinu, neváhejte a domluvte si testovací jízdu. Zároveň vám rádi poradíme, jak jezdit ještě bezpečněji, tak aby byla při jízdě do školy nebo na kroužky celá posádka v naprostém bezpečí.