Kia Motors Czech představila novou univerzální nabíjecí kartu, která usnadní nabíjení

Kia Motors Czech je vůbec první automobilkou v České republice, která uvedla univerzální nabíjecí kartu speciálně pro český trh. Tuto kartu lze používat pro nabíjení elektrifikovaných vozů Kia na většině veřejných nabíjecích stanicích v ČR.

Kia EV Power Card umožní majitelům nabíjecích automobilů využívat služby největších poskytovatelů, jako jsou ČEZ, PRE a E.ON za české ceny, a bez podmínky vlastnit čipy jednotlivých distributorů.

Jaké výhody s sebou nabíjecí karta přináší?

S novou Kia EV Power Card budou majitelé vozů Kia moci využívat více než 550 veřejných nabíjecích stanic v ČR za zajímavé ceny, které distributoři obvykle nabízí registrovaným zákazníkům. Uživatelé tedy získají výhodnější ceny než v případě konkurenčních produktů domácích automobilek, mezi které se řadí i další produkt automobilky Kia – KiaCharge.

Hlavní výhodou je pohodlné a snadné dobíjení, které často bývají důvodem k přechodu k elektromobilitě. Dobíjecí karta Kiw EV Power Card je dalším z produktů a služeb, které Kia hned po domácím Kia EV Power Wallbox 4Go nabízí.

Jak probíhá registrace?

Stávající i noví zákazníci se mohou registrovat od 1. června 2021 na stránkách www.axigon.cz. Při registraci je nutné zadat VIN vozidla, čímž dojde k ověření vydání ke skutečnému vozidlu. Karta bude následně registrována nejen na majitele, ale také na konkrétní vozidlo. V případě prodeje ji lze přeregistrovat na nového majitele.

Karta bude fungovat pouze s registrovaným vozidlem a je k dispozici jak pro nové, tak i starší nabíjecí vozy Kia. V případě nového vozu navíc majitel získá v rámci programu Elektřina po dobu 1 roku na 12 000 km zdarma celkem 159 kWh bezplatné energie měsíčně.

U dovezených starších elektromobilů nebo plug-in hybridů bude třeba kontaktovat autorizovaný servis Kia, který zanese váš vůz do interní databáze českého importéra. Následná registrace bude probíhat stejně snadno, jako u tuzemských vozů.