Kia Motors oslavila první desetiletí výroby automobilů ve státě Georgia

  • Společnost KMMG, první severoamerický výrobní závod firmy Kia Motors, vytvořila přes 15 tisíc pracovních míst a vyrobila přes tři miliony vozidel
  • Oslavy výročí se zúčastnil guvernér Brian Kemp a výkonný viceprezident HMG Euisun Chung
  • Kia nepolevuje ve snahách poskytovat celosvětově nejlepší služby chytré mobility vedle stále se rozšiřující řady úsporných a vysoce kvalitních vozů

 

Společnost Kia Motors Corporation slaví již 10. výročí výroby vozidel v americkém West Pointu (stát Georgia). Výrobní závod s označením KMMG (Kia Motors Manufacturing Georgia) byl vůbec prvním výrobním závodem, které společnost v Severní Americe otevřela. Doposud napomohl k vytvoření více než 15 tisíc lokálních pracovních míst a vyrobil přes 3 miliony vozidel.

V říjnu 2006, kdy byl položen základní kámen, se KMMG stal teprve třetím zahraničním výrobním závodem uvedené korejské firmy; výstavba závodu si vyžádala přes tři roky a v listopadu 2009 sjel z výrobní linky první vůz, SUV model Sorento. Výrobní závod na ploše 2 200 akrů plní klíčovou roli v postupném posilování přítomnosti automobilky Kia na americkém trhu; její závod přitom momentálně disponuje roční výrobní kapacitou 340 tisíc vozidel.

Většinu vozidel vyrobených závodem KMMG tvoří nejoblíbenější vozy SUV značky Kia, kterými jsou Telluride a Sorento, stejně tak jako sedan střední třídy Optima. Kia Motors má v plánu navýšit roční výrobní cíl KMMG pro model Telluride ze současných 60 tisíc na 80 tisíc kusů.

Euisun Chung, výkonný viceprezident HMG (a prezident Kia Motors Corporation v době, kdy společnost o výstavbě závodu v Georgii rozhodovala), poblahopřál zaměstnancům KMMG i místním partnerům na speciální slavnostní akci, pořádané k aktuálnímu výročí. Pan Chung ocenil podporu a spolupráci Ministerstva hospodářského rozvoje státu Georgia, Ministerstva pro veřejné záležitosti a Úřadu pro správu přístavů státu Georgia.

Výkonný viceprezident Chung dále zdůraznil přínosy systému technických vysokých škol státu Georgia a roli programu Quick Start státu Georgia v zaškolování a rozvoji pracovníků KMMG během první dekády provozu, se zvláštním poukazem na pokrokové metody programu Quick Start v rámci školení více než 3000 zaměstnanců.

„Členové týmu KMMG si získali celosvětový respekt pro své pracovní výkony a oddanost věci,“ uvedl výkonný viceprezident Chung. „Pro úspěch prvního amerického závodu Kia byla klíčová podpora, které se nám od samotného počátku dostávalo – ze strany státu i místní samosprávy, občanských organizací a nejrůznějších partnerů. Není pochyb o tom, že Georgia i širší americký trh bude korunním klenotem našich globálních provozních aktivit.“

V souvislosti s dnešním rychlým tempem změn v globálním automobilovém průmyslu pak výkonný viceprezident Chung uvedl, Kia Motors se stane průkopníkem a propagátorem nových přístupů, a rovněž zdůraznil, že KMMG bude i nadále hrát důležitou roli v budoucí strategii firmy. „Budeme nabízet ty nejlepší služby chytré mobility na světě a rozšiřovat sféru našich aktivit nad rámec samotné výroby automobilů,“ doplnil. „Do budoucna se chystáme vyrábět nejen automobily, ale také osobní vozidla pro leteckou přepravu nebo roboty, včetně veškerých souvisejících služeb.“

Guvernér státu Georgia Brian P. Kemp, jenž se slavnostní akce s výkonným viceprezidentem Chungem zúčastnil, pochvalně zmínil úspěšnou první dekádu výroby i slibnou budoucnost firmy Kia ve West Pointu.

„Bylo mi ctí oslavit dnešní milník a řadu úspěchů, kterých tým Kia dosáhl během první dekády výroby zde v Georgii,“  komentoval guvernér Kemp. „Jsme také pyšní na to, že se Kia rozhodla usadit právě v našem státě a pověřit výkonného viceprezidenta Chunga a celý tým KMMG úkolem dosahovat dalšího růstu zde v Georgii, a i nadále kráčet v čele odvětví v otázkách bezpečnosti a kvality.“

Kia Motors se drží strategie Hyundai Motor Group coby poskytovatele řešení chytré mobility, a připravuje se tudíž na rychle se měnící podmínky v automobilovém průmyslu. Firma nedávno společně se sesterskou Hyundai Motor Company oznámila, že v USA založí joint-venture s firmou Aptiv se zaměřením na autonomní řízení s cílem kráčet v čele tohoto odvětví.

Společnost Kia Motors byla ve studii J.D. Power zaměřené na kvalitu nově pořízených vozů označena již pátým rokem po sobě za nejlepší značkou neprémiových vozů. Automobily vyráběné firmou KMMG se zařadily mezi nejlepší v celém odvětví a v průběhu první dekády výroby nasbíraly celou řadu ocenění v příslušných kategoriích.

Milníky společnosti KMMG

  • Březen 2006: Podepsání smlouvy
  • Říjen 2006: Slavnostní položení základního kamene
  • Listopad 2009: Spuštění výroby modelu Sorento
  • Únor 2010: Slavnostní otevření KMMG
  • Září 2011: Spuštění výroby modelu Optima
  • Leden 2019: Spuštění výroby modelu Telluride
  • Září 2019: Vyroben vůz s pořadovým číslem 3 miliony

KIA MOTORS CZECH je výhradním dovozcem nových automobilů značky Kia do České republiky, ve které působí od roku 1993. Za 25 let své existence prodala Kia na českém trhu téměř 110 000 vozů. Aktuálně prodává na 12 modelových řad z čehož 6 s alternativním pohonem (EV, HEV, PHEV, MHEV). Kia má v ČR 59 autorizovaných prodejních a servisních míst a průběžně jí patří 7. místo na trhu. V roce 2015 uzavřela partnerství se společností Autodrom Most, která provozuje motorsportové aktivity a Centrum bezpečné jízdy. Kurzy pro výuku a výcvik bezpečnosti se zaměřením na krizové situace v běžném silničním provozu navštívilo za dobu spolupráce téměř 8 tisíc účastníků, kteří s více než třemi desítkami modelů Ceed najezdili na 20 tisíc kilometrů. Od roku 2009 Kia úzce spolupracuje s Nadací Naše dítě, jejíž aktivity rozšířila o projekt dárcovské samolepky “Já a Kia pomáháme dětem”, v hodnotě 50 korun za každý nově prodaný vůz. Od zahájení spolupráce obdržela nadace částku převyšující 2 miliony korun a podpořeno bylo více než 80 projektů na pomoc znevýhodněným či zdravotně postiženým dětem. Více informací o společnosti KIA MOTORS CZECH naleznete na stránkách www.kia.cz.
Kia Motors Corporation – výrobce celosvětově kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem, byla založena v roce 1944 a je nejstarší korejskou automobilkou. Dnes, ve 190 zemích celého světa, prodává ročně cca 3 miliony vozidel ve 14 výrobních a montážních závodech v 5 zemích světa s ročním obratem přes 49 miliard USD a zaměstnává přes 52 000 pracovníků. Kia je hlavním partnerem tenisového šampionátu  Australian Open, oficiálním automobilovým partnerem fotbalové organizace FIFA, oficiálním partnerem Evropské ligy UEFA a hlavním partnerem evropského mistrovství League of Legends 2019. Hlavní slogan značky “The Power to Surpise” vyjadřuje celosvětový závazek značky překvapovat zákazníky cestou atraktivních a inspirujících zážitků překonávajících původní očekávání. Více informací o společnosti Kia Motors Corporation naleznete na stránkách www.kianewscenter.com