Levné a omlazené Mitsubishi Space Star je na českém trhu

Již v průběhu léta 2020 bylo na český trh uvedeno jedno z nejlevnějších aut Mitsubishi Space Star ve své omlazené verzi. Jeden z nejlevnějších vozů svého segmentu se v základní verzi vejde do ceny 225 tisíc Kč, a to v (na svou cenu) velmi zajímavé výbavě.

Přestože jde o relativně malé autíčko vhodné například do města, rozhodně nepatří mezi nejmenší vozy ze svého segmentu – jeho délka je 3 845 mm, šířka 1 665 mm, výška 1 505 mm a objem zavazadlového prostoru je zajímavých 235 l.

Nový a svěží Space Star

V této verzi došlo k modernizaci a redesignu vozu tak, aby zapadl do současného vzhledu ostatních vozů japonské automobilky Mitsubishi. Přepracování se dočkal jak exteriér vozu, tak samozřejmě i jeho interiér. Vůz získal celkově dynamičtější vzhled, v zadní části vozu pak došlo k přepracování nárazníku a světel – nyní je vůz osazen diodovými světly do tvaru písmene L, zadní spoiler pak přispívá k lepší aerodynamice. Nová jsou také litá 15palcová kola a v základu je Space Star k dispozici v diamantově bílém a pískově žlutém laku.

V interiéru získal Space Star především nové a přehlednější uspořádání prvků a přístrojového panelu, přepracované čalounění i látkové výplně dveří a ve vyšších verzích také multimediální centrum s podporou mobilní konektivity. Úpravou prošla také celková konstrukce vozu, která je nyní zesílená pro větší bezpečí.

Pokud jde o motorizaci, Space Star může být osazen jedním ze dvou tříválcových motorů buď o objemu 1.0 l nebo 1.2 l. Updatu se pak dočkala i pětistupňová manuální převodovka a především její čtvrtý a pátý stupeň. Variátor CVT nyní disponuje lepší konstrukcí a hlavně třemi jízdními profily – vedle standardního a sportovního je to také tzv. redukční profil, který se hodí hlavně pro pomalou jízdu s krátkými převodovými poměry například v kolonách.

Základní cena nového Mitsubishi Space Star začíná lehce pod 225 tisíci Kč za základní verzi Inform. Celkově jde vybírat mezi dalšími třemi výbavami Inform+, Invite a Intense.