Mazda MX-30 vítězem hlasování veřejnosti v kategorii malá SUV

Mazda MX-30 se stala vítězem v hlasování veřejnosti v anketě soutěže Auto roku 2021/2022, a to v kategorii malá SUV a crossovery.

 

 

Může to znít jakkoli divoce, ale prestižní tuzemská anketa Auto roku 2021/2022 v ČR a její doprovodná část Eko auto roku mají své letošní vítěze, přičemž oba jsou na plně elektrický pohon. Zatímco hlavní soutěž vyhrálo BMW i4, titul nejlepšího ekologického vozu si odváží KIA EV6.

Vedle odborného hodnocení probíhala ještě anketa pro širokou veřejnost, kde mohl každý hlasovat pro svého vybraného favorita dostupného na českém trhu. Tedy teoreticky mohl zvítězit i model, který se do Česka dostává formou individuálního dovozu.

Seznam byl skutečně rozsáhlý a rozdělený do několika kategorií, nicméně největší sympatie veřejnosti získala japonská Toyota, jež zvítězila ve třech kategoriích, stíhaná německou Audi.

Auto roku 2021/2022 Hlasování veřejnosti
Malé a mini vozy Toyota Yaris Cross
Vozy nižší střední třídy  Opel Astra
Vozy střední třídy  Subaru Outback
Vozy vyšší střední a luxusní třídy Audi e-tron GT
Malá SUV a crossovery Mazda MX-30
Střední SUV a crossovery Škoda Enyaq
Velká SUV Audi Q8
MPV Volkswagen Multivan
Vozy sportovní Toyota GR Yaris
Pick-up Toyota Hilux

Účast ve veřejné anketě byla motivována věcnými cenami, přičemž hlavní výhrou je jako tradičně zapůjčení vítězného vozu primární ankety Auto roku na celý rok. Jeden šťastlivec se tedy může těšit na to, že si po dobu 365 dnů bude moci užívat jízdních Vlastností elektrického BMW i4.

Autor textu: www.garaz.cz