MITSUBISHI ECLIPSE CROSS – DESIGNOVÉ A BEZPEČNÉ SUV

ECLIPSE CROSS je vyjádřením nové podoby mimořádně expresivní vizuální identity ‘Dynamic Shield’ s posunutím mlhových a směrových světel o něco níže do výrazných pouzder na přídi vozu, zatímco LED světlomety a světla pro denní svícení se nacházejí o něco výše – sportovní charakter vozu přitom akcentují jemné detaily, jako je rastr v horní části masky chladiče.

 

Počínaje modelem Eclipse Cross je výběr materiálů, textur, barevných odstínů a výplní lépe sladěn s pojetím japonského řemeslného zpracování, příslušejícím stoleté tradici kvalitní značky z Japonska. Při pohledu zvenčí to nejlépe dokládá zbrusu nový velmi sytý červený lak, jehož proces lakování „Takumi” byl vyvinut speciálně pro model Eclipse Cross – poloprůhledný červený lak s vysokým obsahem slídových šupin.

 

Mitsubishi Eclipse Cross je mimořádně bezpečný vůz, což dokazuje maximální pětihvězdičkové hodnocení v bezpečnostních testech EuroNCAP v kategorii ‘kompaktní terénní vozy’, kde dosáhl 97% za ochranu dospělých pasažérů a 80% za ochranu chodců.

Mitsubishi Eclipse Cross je mimořádně technologicky vyspělé. Přichází se zbrusu novým přeplňovaným benzínovým motorem 1.5 MIVEC s jedinečnou kombinací přímého a nepřímého vstřikování paliva a variabilním časováním ventilů. O jeho pohon se stará vyspělý systém 4×4 S-AWC, známý z modelů Lancer Evolution nebo poslední generace OutlanderNové technologie se objevují též uvnitř kabiny za účelem zpříjemnění jízdy a intuitivního ovládání, například ovládání pomocí touchpadu, audiosoustava SDA, podporující Audroid Auto™ a Apple CarPlay™, průhledový head up displej na místě řidiče a  další.

Model Eclipse Cross se chlubí skvělým výsledkem v bezpečnostních testech v kategorii ,kompaktní terénní vozy’. Systém zmírňování následků čelní kolize(FCM) nového SUV prokázal dobré výsledky tím, že ve všech testovacích scénářích za všech rychlostí dokázal nehodám buďto zcela zabránit, nebo alespoň zmírnit jejich následky. Eclipse Cross tak v různých testech EuroNCAP získal vysoký počet bodů, což mu dopomohlo k celkovému zisku 5 hvězdiček v rámci bezpečnostních testů. Kromě již zmíněného systému zmírňování následků čelní kolize (FCM) se nový Eclipse Cross pyšní velmi tuhým skeletem karoserie (RISE), 7 airbagy v základní výbavě a řadou senzorů, které sledují okolí vozidla a jeho jízdní chování a v případě potřeby upozorní řidiče nebo přímo zasáhnou do řízení.

 

Nové ovládací rozhraní umožňuje intuitivnější ovládání audiosystému než pomocí tradičních otočných prvků; touchpad je technickou novinkou. Hlasitost audiosystému lze například snadno upravit potažením dvou prstů nahoru či dolů po ploše dotykového ovladače. O něco výše v horní části přístrojové desky modelu Eclipse Cross se nachází systém ,Smartphone Link Display Audio’ (SDA). Systém ovládaný prostřednictvím tenké 7″ dotykové obrazovkyumožňuje řidiči bezpečně sledovat online informace a data s minimálním odkláněním zraku od vozovky. Systém SDA podporuje technologii Apple CarPlay™, která přináší chytřejší a bezpečnější způsob používání přístrojů iPhone na palubě vozu. SDA rovněž podporuje technologii Android Auto™. Díky umístění touchpadu na středovém panelu řidič snadno ovládá celý systém bez nutnosti měnit polohu za volantem. Posledním z trojice nových vyspělých technologií, poprvé představených v modelu Eclipse Cross, je průhledový head up displej (HUD).

Zkrátka je nové Mitsubishi Eclipse Cross jedinečné v každém směru!