Mitsubishi Eclipse Cross slaví úspěch v prestižní soutěži Good Design Award

Kompaktní SUV Eclipse Cross od výrobce Mitsubishi Motors bylo vybráno jako vítěz soutěže Good Design Award 2018, kterou provozuje Japonský institut na podporu designu. Mitsubish Eclipse Cross kombinuje všestrannost vozu SUV s ostrými křivkami kupé. Je tak ukázkou dokonalého spojení stylového a výkonného modelu Mitsubishi.

Good Design Award Mitsubishi Eclipse Cross

Odvážný vzhled kombinuje SUV a kupé

Ve vzhledu exteriéru Eclipse Cross přichází s novým pojetím SUV s karosérií ve stylu kupé. Vůz byl navržen pro vyšší posed řidiče a nabízí také větší světlou výšku a dostatek prostoru v kabině – podstatné vlastnosti vozů typu SUV. Mitsubishi Eclipse Cross zapůsobilo na porotu svým klínovitým tvarem s akcentovanými profily hran, sportovním pojetím střechy, krátkým zadním převisem, a „svalnatými“ blatníky.

 

Úspěch ve světové designové soutěži potvrzuje pozitivní recenze na SUV Eclipse Cross

Ocenění vozu Eclipse Cross vycházelo právě z klínovitého tvaru karoserie: “Odvážný profil klínu je velmi nápadný. Charakteristická linie, která se ostře láme do stran, je velmi výrazná. Pozornost byla věnována také detailům ve stylu, který na jedné straně do této linky posazuje kliky dveří a vytváří jednotný vzhled, zatímco na druhé straně vodorovně rozděluje zadní okno, které si tak udržuje dobrou viditelnost. Také jsme byli ohromeni tím, jak design používá různé průřezy pro přední a zadní okraje střechy. Vzniká tak silueta podobná kupé. Zároveň vůz v kabině poskytuje prostor a pohodlí požadované v SUV. ”

Proč je toto ocenění vozu Eclipse Cross prestižní?

Good Design Award je soutěží s komplexním systémem hodnocení a ocenění . V Japonsku od svého založení v roce 1957 funguje jako systém výběru výrobků, které odpovídají hodnotám Good Design (nebo G Mark Systém). Už 60 let se institut zaměřuje na zlepšení průmyslových výrobků a zvýšení kvality života v Japonsku prostřednictvím designu. Do dnešního dne bylo uděleno již více než 45 000 ocenění G Mark. To se postupně stalo globálním designovým oceněním. Soutěže se účastní mnoho společností a organizací z celého světa, které se podílejí na aktivitách institutu. G Mark, symbol ocenění, je široce uznávána jako známka vynikajícího designu.

Projeďte se v SUV Mitsubishi Eclipse Cross

Kompaktní SUV Mitsubishi Eclipse Cross je nejen designově povedené, ale také nabízí vynikající užitné vlastnosti a nezapomenutelný požitek z jízdy, Pochlubit se  může maximálním hodnocením z bezpečnostních testech EuroNCAP. Benzínový přeplňovaný motor 1.5 MIVEC je vyhlášený svou spolehlivostí a při pohonu 4×4 můžete volit mezi automatickou i manuální převodovkou. Pokud se chcete projet v SUV Eclipse Cross, zarezervujte si testovací jízdu zde. Nezapomeňte se podívat také na další modely Mitsubishi.