Dva významné úspěchy Mitsubishi Eclipse Cross: zkušenosti majitelů a vysoká bezpečnost

Mitsubishi Eclipse Cross se v Evropě prodalo téměř 25 000 již během prvních desíti měsíců od uvedení současného modelu vyhlášeného Mitsubishi s pohonem 4×4. To samozřejmě nezůstalo bez povšimnutí odborné veřejnosti. Na základě zkušeností majitelů Mitsubishi Eclipse Cross ho německý magazín OFF ROAD vyhlásil vítězem kategorie ” Nejlepší Crossover roku 2018″.

Zkušenosti majitelů pasovaly Mitsubishi Eclipse Cross na vítěze v kategorii Crossover

Ocenění Mitsubishi Eclipse Cross vychází ze zkušeností a recenzí čtenářů vysoce uznávaného německého časopisu OFF ROAD, specializovaného na auta s pohonem 4×4. Redakce přitom vybírá vítěze z více než 170 modelů ve 13 různých kategoriích.

S Mitsubishi Eclipse Cross mají Němci dobré zkušenosti

Mitsubishi Eclipse Cross se objevil Evropě zhruba před rokem a umožnil Mitsubishi Motors vniknout do nového segmentu – SUV s karoserií kupé. Dynamičtější koncept SUV Eclipse Cross zůstal věrný tradičnímu konceptu pohonu 4×4 od Mitsubishi, který se vyznačuje pokročilým systémem Super-All Wheel Control (S-AWC) inspirovaným modelem Lancer Evolution.

V recenzích majitelů v Německu bodoval také Mitsubishi Outlander PHEV

O důvěře a dobrých zkušenostech se značkou Mitsubishi a jejím pohonu 4×4 svědčí také dobrý výsledek Mitsubishi Outlander PHEV, který magazín OFF ROAD ocenil jako jedničku v kategorii “Alternativní pohon”.

U Němců bodoval také Mitsubishi Outlander PHEV

Bezpečnost Eclipse Cross sbírá vysoká hodnocení po celém světě

Příznivé recenze a zkušenosti majitelů Mitsubishi Eclipse Cross nejsou náhodou. O kvalitě tohoto SUV svědčí druhým úspěchem dosažený koncem roku 2018. Mitsubishi Eclipse Cross totiž získalo v nárazových testech japonské zkušebny JNCAP nejvyšší, pětihvězdičkové, hodnocení a hodnocení ASV ++ * 2 za aktivní bezpečnost. Tato hodnocení demonstrují vysokou bezpečnost Mitsubishi Eclipse Cross v oblasti ochrany posádky.

Ocenení ASV++ pro Mitsubishi Eclipse Cross Japonci dali Mitsubishi Eclipse Cross 5 hvězd za bezepčnost

Karoserie Mitsubishi Eclipse Cross využívá konstrukci, která při nárazu absorbuje energii a deformační zóny ochrání posádku. Svůj účel mají také speciálně navržené bezpečnostní pásy a sedm airbagů SRS navržených tak, aby nabízely vysokou úroveň pasivní ochrany.

SUV s karosérií kupé chrání posádku i chodce

Přestože při konstrukci tohoto SUV s karosérií kupé byl kladen důraz na vzhled, zlepšená absorpce nárazu v oblasti světlometů, nárazníků a dalších částí předního konce a zajištění dostatečného prostoru pod kapotou motoru znamená, že nabízí také vysokou úroveň ochrany chodců. Navíc technologie nouzového brždění pro zmírnění kolizí poskytuje Mitsubishi Eclipse Cross vysokou úroveň aktivní bezpečnosti.

Karoserie Mitsubishi Eclipse Cross dbá na bezpečnost

Kromě hodnocení 5 let JNCAP získala bezpečnost Mitsubishi Eclipse Cross také vysoké hodnocení v testech Euro NCAP, ANCAP Austrálie/Nového Zélandu, ASEAN NCAP regionu ASEAN a latinskoamerické Latin NCAP.

Pokud si chcete Mitsubishi Eclipse Cross vyzkoušet, neváhejte a zamluvte si testovací jízdu.