Mitsubishi motors představila na Mezinárodním Autosalónu v Ženevě zbrusu nové kompaktní SUV Eclipse Cross!

Na 87. Mezinárodním Autosalonu v Ženevě, který proběhl ve dnech 7. -19. března, se uskutečnila světová premiéra nového kompaktního SUV Eclipse Cross!

Automobilka Mitsubishi Motors Corporation (MMC) uvede svůj nový globální strategický model do prodeje na podzim tohoto roku a to nejprve na evropském trhu. Následovat bude Japonsko, Severní Amerika, Austrálie a další světové oblasti.

Zcela nové kompaktní SUV kupé Eclipse Cross nese unikátní punc stylingu a výkonu Mitsubishi!

Eclipse Cross, který spojuje ostré linie vozů s karoserií kupé a dynamické mobility vozidel kategorie SUV, se připojí ke globální nabídce crossoverů a SUV modelů společnosti MMC (ke kompaktnímu SUV ASX a středně velkému SUV Outlander a Outlander PHEV). Design modelu Eclipse řidiče motivuje k tomu, aby vyrazil na cesty a užil si jízdu! KONEKTIVITA inspiruje k novým zábavným dobrodružstvím a TECHNOLOGIE pohonu všech kol přináší uklidňující pocit z jízdy.

SUV kupé Eclipse Cross

„Tvar inspirace“ jako zadání pro nový dynamický design

Cílem zadaného tématu s názvem „Tvar inspirace“, bylo vytvořit model, jež poskytne zážitek z jízdy všem, kdo si chtějí užívat života inteligentně a aktivně. Výrazně ostrý a dynamický tvar Mitsubishi SUV kupé se vyznačuje svým klínovitým profilem s výraznou boční linkou a silnou charakteristickou linií; dopředu kloněným zadním oknem; ostře řezanými zadními dveřmi a krátkým převisem; a svalnatými blatníky dotvářejícími image vysportovaného atleta.

Dynamický štít (Dynamic Shield) přední masky vozu odkazuje na tvar ochranného štítu

Přední masku vozu ve tvaru Dynamického štítu (Dynamic Shield) tvoří černá centrální část černé mřížky chladiče symbolizující výkon vozu. Černá plocha je ohraničená ve třech směrech – zleva, zprava a zdola nahoru. Dynamický štít vyjadřuje funkčnost přední části vozidla, která chrání pasažéry i samotné vozidlo.

Design zadní části vozu se vyznačuje téměř kubistickým stylem

“Dynamický a charakteristický”, to je design zadní části vozu. Kubistický styl vytváří vysoce osazená protáhlá zadní světla a dopředu vystupující okno zadních dveří horizontálně rozděleného na dvě části. Rozsvícená trubkovitá LED brzdová světla a centrální LED brzdové světlo tvoří jediný světelný pruh, který se táhne napříč zadními dveřmi, což dodává zezadu modelu Eclipse Cross široký a stabilní vzhled.

Paleta barev je doplněna novým červeným metalickým odstínem laku karoserie

Standardní lak je potažen vrstvami polo průsvitného laku červené a světlé barvy, což vytváří vysokou sytost barev a intenzitu, jejichž výsledkem je vysoce rafinovaný povrch.

Dynamický a zároveň sportovní design interiéru

Horizontální přístrojová deska, stříbrné metalické akcenty lemování a černo – stříbrné barevné provedení vytváří rafinovaný interiér, který je dynamický a sportovní zároveň. Řidič si tak může vychutnat futuristický kokpit vybaven tenkým audio a head-up displejem. Zadní sedadla jsou dělená v poměru 60:40 a disponují funkcí posouvání a sklápění, to vše při zachování maximálního objemu zavazadlového prostoru a bez nutnosti narušit stylový tvar SUV kupé. Navíc poskytují cestujícím na zadních sedadlech dostatek prostoru pro nohy, což jim umožňuje, aby se usadili ve své oblíbené poloze a užili si i delší cestu.

Konektivita Vás inspiruje k novým zábavným dobrodružstvím

Eclipse Cross je vybaven audio systémem Smartphone Link Display Audio, Touchpad ovládáním a Head Up displejem, který řidiči umožňuje zpracovat a vyhodnotit různé typy informací jednodušším a bezpečnějším způsobem.

Technologie pohonu všech kol zaručí příjemnou a bezpečnou jízdu

Eclipse Cross využívá elektronicky řízený systém pohonu všech kol, který dodává optimální točivý moment na zadní kola odpovídající jízdní situaci a stavu povrchu vozovky. Systém integrované kontroly dynamiky vozu Super All-Wheel Control od společnosti MMC (S-AWC) disponuje funkcí aktivního stáčení vozidla kolem svislé osy AYC. Tužší karoserie a optimalizace detailů zavěšení kol jsou zárukou precizní ovladatelnosti a vynikající stability vozu.

Eclipse Cross nabízí dvě pohonné jednotky, jež napomáhají dosáhnout správné rovnováhy mezi výkonem a vlivem na životní prostředí.

Nový přeplňovaný zážehový motor o objemu 1.5 litru s přímým vstřikováním spolupracuje s novou CVT převodovkou s 8-stupňovým sportovním manuálním ovládáním.

Přeplňovaný vznětový motor o objemu 2.2 litru s přímým vstřikováním upravený speciálně pro model Eclipse Cross spolupracuje s novou 8-stupňovou automatickou převodovkou.

Obě pohonná ústrojí byla vyvinuta s cílem nabídnout řidičům maximální požitek ze svižné jízdy.