Nejlepší hodnocení bezpečnosti Euro NCAP 2021 pro nový Nissan Qashqai

Zcela nový Nissan Qashqai získal nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti od nezávislého Evropského programu hodnocení nových automobilů (Euro NCAP), což je obzvláště pozoruhodný úspěch vzhledem k tomu, že vozidlo bylo hodnoceno podle nového, přísnějšího protokolu 2020-2022.
Vynikající ochrana dospělých a dětí
Euro NCAP udělilo novému Qashqai 91 % bodů za ochranu dospělých i dětských cestujících, čímž se zařadilo mezi nejlepší vozy ve své konkurenční skupině. Tento výjimečný výkon odráží vyspělou zesílenou konstrukci platformy CMF-C nového modelu Qashqai, která je v klíčových oblastech postavena z ultravysokopevnostní oceli, jež zlepšuje tuhost a zároveň umožňuje absorbovat a snížit sílu nárazu ještě předtím, než se dostane do bezpečnostní buňky pro cestující. Přidání středového airbagu -první u Nissanu v Evropě -, který zabraňujenárazu hlav řidiče a spolujezdce na předním sedadle v případě bočního nárazu, pomohlo modelu Qashqai získat maximální počet 16 bodů v bočním nárazovém testu.Téměř maximálního skóre 23,8 bodu z 24 možných bylo dosaženo za ochranu dětí v autě a maximálního počtu 12 bodů bylo dosaženo za kontrolu instalace dětské autosedačky.
70% bodů za ochranu zranitelných účastníků silničního provozu
V testech ochrany cyklistů a chodců dosáhl Qashqai 70 % bodů. Nissan Qashqai je vybaven několika aktivními bezpečnostními asistenty, včetně inteligentního nouzového brzdění, které varuje řidiče a zabrzdí, pokud vůz předpokládá střet s vozidlem, chodcem nebo cyklistou. Tato funkce je standardem pro celou novou řadu Qashqai, nejen pro verze vyšších tříd.
Bezpečnostní asistenti

Euro NCAP uznává, že je vždy lepší nehodám předcházet, a proto uděluje body za technologie, které pomáhají řidičům předcházet kolizím.I zde získal Qashqai díky technologiím Nissan Intelligent Mobility výjimečně vysoké hodnocení 95%. Nabízí se komplexní sada těchto inteligentních technologií.Jako první Nissan v Evropě přidal head-up displej, který umožňuje řidiči sledovat rychlost jízdy, navigační pokyny a platný rychlostní limit, aniž by musel spustit oči z vozovky.

Zavedení inteligentních světlometů, které upravují tvar světelného paprsku tak, aby neoslňovaly protijedoucí řidiče, je dalším příkladem nové technologie v modelu Qashqai, která zvyšuje bezpečnost.

Model je také vybaven systémem Blind Spot Intervention, který rozpozná, že řidič v sousedním jízdním pruhu nevidí jiné vozidlovmrtvém úhlu, a varuje, příp. aktivně navede Qashqai zpět do jízdního pruhu a mimo nebezpečí. Systém Rear Cross Traffic Alert rovněž zabraňuje kolizím při couvání z parkovacích míst.

Nový Qashqai je postaven na alianční platformě CMF-C, která se vyznačuje použitím vyspělých materiálů a nových výrobních postupů, díky nimž je jeho konstrukce pevnější, přičemž celková hmotnost karoserie v bílé barvě je o 60 kg nižší než u předchůdce.

David Moss, senior viceprezident regionálního výzkumu a vývoje v technickém centru Nissan Europe, řekl: “Při vývoji nového modelu Qashqai jsme zvážili, jak může technologie lépe podpořit řidiče vnáročných dopravních situacích, kdy musí zvládat velké množství úkonů naráz. Zásah přichází ve fázích, přičemž prvním krokem je informace, poté varování a nakonec zásah v případě, že řidič nepřijme nápravné opatření.Od použití vyspělých materiálů, včetně vysokopevnostní oceli, v konstrukci karoserie vozidla až po využití pasivních a aktivních technologií Nissan Intelligent Mobility znamená, že můžeme nabídnout kultivovanou a agilní jízdu se zvýšenou všestrannou ochranou. Na tento vynikající výsledek jsme opravdu hrdí.

“Euro NCAP nezávisle testuje automobily od roku 1997 a podle svých neustále se vyvíjejících kritérií měří většinu nových modelů, které se dostanou do prodeje. Kromě testování skutečné fyzické odolnosti vozů v různých simulovaných kolizích organizace rovněž testuje a boduje technologie prevence nehod.

Další informace o modelu Nissan Qashqai naleznete zde

Zdroj:www.nissan.cz