Nejnovější přírůstek do rodiny Mazda je na cestě!

  • Byla zahájena výroba Mazdy MX-30
  • První elektromobil Mazda je stylové a univerzální SUV

Mazda letos z oslav jen tak nevyjde. Slaví stoleté výročí, které znamená mimo jiné i limitovanou narozeninovou edici všech vozů Mazda. A teď se může těšit na další, tentokrát čistě elektrický, přírůstek do rodiny. 19. května 2020 totiž byla v továrně Ujina 1 v japonské Hirošimě zahájena výroba prvního elektromobilu značky – Mazda MX-30. Stylové a univerzální SUV je reakcí na zvyšující se poptávku po elektromobilech v Evropě, ale i po celém světě.

Nová Mazda MX-30 je vybavena pohonným ústrojím e-Skyactiv¹. Předokolka nabízí elektrický motor o výkonu 107 kW (145 k) a 35,5 kWh lithium-ionovou baterii. Tato kombinace zajišťuje novému SUV dojezd zhruba 200 km (WLTP kombinovaná spotřeba).

Mazda MX-30 byla navržena tak, aby uživatelům poskytla dokonalou kombinaci dostatečného dojezdu pro klid v duši, ale zároveň i emise CO₂, jejichž součet podle LCA (Life-Cycle Assesment) je pro zákazníky, kterým záleží na životním prostředí, jednou z klíčových hodnot při výběru elektromobilu. Baterie se nabije na 80% zhruba po 40 minutách rychlonabíjení.

 

 

 

 

Základní úkol pro inženýry navrhující první elektromobil Mazda, byl od začátku jasný. Dosáhnout skvělých jízdních vlastností, protože tento elektromobil se musí řídit stejně skvěle jako každá Mazda. A úkol se podařilo splnit na jedničku. Architektura Skyactiv byla upravena tak, aby přesně pasovala s hladkým chodem elektromobilu. V kombinaci s bohatou bezpečnostní výbavou i-Activsense nabízí zákazníkům unikátně tichý chod a zároveň řidičský zážitek hodný vozů Mazda.

Nejnovější rozšíření nabídky pohonných jednotek Mazda znamená i další rozvoj oceňované designové filosofie KODO. Nekompromisně jednoduchý a  minimalistický styl Mazdy MX-30 zdůrazňuje mohutnost vozu, zatímco dveře bez středového sloupku a skleněná střecha umocňují vzdušnost interiéru. Zajímavý vzhled zajišťuje i originální kombinace třítónové barvy karoserie.

Ergonomický interiér je jako vždy maximálně zaměřen na řidiče od středové konzole, přes sedmipalcový dotykový displej a řadu nových, ekologických materiálů jako korek nebo vnitřní čalounění dveří z vláken vyrobených z recyklovaných plastových lahví.

 

 

Mazdu MX-30 si můžete objednat u našich prodejců zde. Do Evropy dorazí na začátku podzimu 2020.

¹MX-30 WLTP spotřeba: 14,5-19,0 kWh/100km; Dojezd: 200-262 (město); WLTP CO₂ emise: 0 g/km
¹MX-30 NEDC spotřeba: 16,0 kWh/100km (kombinovaná); Dojezd: 237-298 (město); NEDC CO₂ emise: 0 g/km