Nissan míří vstříc elektrifikované budoucnosti s novou modelovou řadou a technologiemi

PAŘÍŽ, Francie (23. března 2022) – Společnost Nissan dnes pevně vykročila směrem k udržitelné budoucnosti a posílila svou pozici na evropském trhu představením nové šestičlené elektrifikované řady, která přijde na trh letos v létě.

S využitím svých bezkonkurenčních zkušeností a vedoucího postavení v oblasti elektrické dopravy Nissan urychluje přechod na elektrifikovanou mobilitu prostřednictvím dosud nejzajímavější a nejkomplexnější nabídky značky.

V návaznosti na rozhodnutí neinvestovat do normy Euro 7 pro osobní automobily nebude Nissan od roku 2023 v Evropě uvádět na trh žádné nové osobní automobily s čistě spalovacím motorem. Společnost Nissan podniká odvážné kroky, aby zajistila novou éru mobility, a očekává, že do roku 2026 bude 75 % jejího prodejního mixu v regionu elektrifikováno, přičemž do konce desetiletí chce dosáhnout 100 %.

Toto oznámení hraje hlavní roli při naplňování strategie Nissan Ambition 2030, dlouhodobé vize společnosti pro posílení mobility i mimo ni.

“Nissan směřuje k elektrifikované budoucnosti a Evropa je v čele tohoto trendu. Prostřednictvím vize Ambition 2030 jsme stanovili jasný směr a s naší novou elektrifikovanou řadou skutečně dláždíme cestu k udržitelné budoucnosti,” řekl Guillaume Cartier, předseda představenstva společnosti Nissan pro Afriku, Střední východ, Indii, Evropu a Oceánii.

Pokud se chcete dozvědět více o nových elektrifikovaných modelech této značky sledujte naše webové stránky https://www.nissan-jeremiasova.cz/ a sociální sítě.

Zdroj: TZ Paříž Nissan Motor Corporation