Nová Kia ProCeed Shooting brake je praktické sportovní kombi

Nádherný koncept ProCeed, který byl představen zhruba před rokem na frankfurtském autosalonu. Byl předzvěstí něčeho skvělého, co z automobilky Kia přijde. Toto “něco” se nakonec ukázalo v sériové výrobě v v podobě provedení Shooting brake a jeho sportovního sourozence GT. Seznamte se s úplně novou Kia ProCeed. Je to o něco stylovější rodinný vůz, než je Ceed Sportswagon, ale zachovává si stejné praktické vlastnosti jako oblíbený kombík.

Nová Kia ProCeed - Shooting brake
Nová Kia ProCeed – Shooting brake

Karoserie, jakou vídáte spíše u prémiových značek

Třetí generace modelu ProCeed opouští koncepci třídveřového kupé ve prospěch univerzálnější karoserie, a ve své třídě opravdu nemá přímého konkurenta. Vozy s podobným tvarem a jízdními vlastnostmi najdete u jiných výrobců za řádově vyšší částky.

Nová Kia Proceed a Kia Ceed GT dostanou nový motor pro sportovce

Atraktivní verze delším tělem dostane benzinové 1,0 a 1,4litrové motory, k dispozici bude také 1,6litrový diesel. Všechny tyto agregáty už známe z ostatních modelů rodiny Kia Ceed. Novinkou je ale minulý týden představená 1,6litrová benzinová pohonná jednotka GDI-T.  Nabídne 201 koňských sil a 265 Nm točivého momentu, který bude přenášen na přední kola standardní šestistupňovou manuální převodovkou nebo sedmistupňovým dvojspojkovým automatem.

Nová Kia ProCeed má překvapivě velký kufr

Určitě vás potěší, že pokud jde o kapacitu zavazadelníku, Nová Kia ProCeed je téměř stejně praktická jako klasický Sportswagon. Nabízí velkorysých 594 litrů což je téměř stejné jako 600 litrů, které poskytuje Nová Kia Ceed SW. Kia skvěle zapracovala především na konstrukci střechy a zadní části a povedlo se jí dodat modelu ProCeed atraktivní vzhled, který nijak neomezuje praktické vlastnosti.

Vzhled okamžitě upozorní na výjimečnost tohoto vozu

Světelný LED pruh na zadní straně je příjemným oživením a odlišuje tuto sportovnější verzi od standardní kombi verze Nové Kia Ceed. Další důležitou změnou je přepracovaný střešní spojler s lichoběžníkovým třetím brzdovým světlem, nápis “ProCeed” ve středu pátých dveří pak zdůrazňuje, že nejde jen tak o nějaký kombík. Oproti svému sourozenci, Nové Kia Ceed SW, je o něco delší (+5 milimetrů) a výrazně nižší (-43 milimetry), což mu dává elegantnější vzhled.

Nová Kia Ceed GT
Nová Kia Ceed GT

Nová Kia ProCeed a Nová Kia Ceed GT v prodeji na začátku příštího roku

Kia ukáže svůj Nový ProCeed a Nový ProCeed GT na Pařížském autosalonu příští měsíc, kdy se k nim připojí Nový Ceed GT. Shooting brake vstoupí do výroby v listopadu a v našem showroomu se ukážou během prvního čtvrtletí roku 2019. Zatím si můžete rezervovat testovací jízdu s vozy Nová Kia Ceed a Nová Kia Ceed SW.