Nová Mazda 3 odhalena

Minulý týden byla v Praze představena nová Mazda 3. Od základu přepracovaný model se začne prodávat začátkem roku 2019.

Nová Mazda 3 je ladnější než její předchozí generace a dále rozvíjí designový styl Kodo.

Přestože hatchback i sedan sdílejí společné modelové označení Mazda 3, každý z nich má jiný charakter. Design hatchbacku je dynamičtější, zatímco sedan klade důraz na eleganci.


Rozměrově je nová trojka zhruba stejně velká jako její předchozí verze.
Kabině zůstal minimalistický design. Ale zároveň se již tak vysoká kvalita posunula ještě o něco výš ve prospěch většího poměru kůže a měkčených plastů, nová Mazda 3 by měla být uvnitř také tišší.
Zájem bezpochyby vzbudí 8,8 palcový displej infotainmentu, který umožňuje jak ovládání dotykem, tak zřejmě pohodlnější ovládaní za pomocí otočného ovladače, který je umístěn mezi sedadly řidiče a spolujezdce. Klasické analogové budíky pak je možné doplnit užitečným head-up displejem.

Samozřejmostí jsou moderní technologie – ať už se jedná o nouzové brzdění s detekcí chodců, nebo adaptivní tempomat a udržování jízdy v pruhu, které společně v podstatě dokáží řídit auto za vás při dopravní zácpě. Mazda 3 navíc umí sledovat dopravu projíždějící nejen za autem, ale i před autem. Také za jízdy sleduje řidiče, a pokud by usínal, probudí jej akustickou výstrahou.


Zcela klíčová při vývoji nové Mazdy 3 však byla radost z řízení. Proto se také mírně vylepšovala řidičská pozice, hlavice řadící páky se posouvala blíže k volantu, a ztenčovaly se i A-sloupky pro lepší výhled.
Je tedy zřejmé, že nová Mazda 3 bude nejen krásná, našlapaná výbavou, vysoce efektivní a bezpečná, ale také přinese zábavu za volantem.