Nová Mazda CX-5 získala od Euro NCAP maximálních možných pět hvězdiček

Nová Mazda CX-5 získala od Euro NCAP maximálních možných pět hvězdiček

Vynikající ochrana dospělých, dětí i chodců

Systém automatic kého brzdění Advanced Smart City Brake Support ve standardní výbavě

Bezpečí i styl: Filozofie proaktivní bezpečnosti spolu s designovým slohem KODO

Zcela nová Mazda CX‐5 modelového roku 2017 se zařadila mezi nejbezpečnější rodinné vozy na trhu. Nezávislá organizace Euro NCAP, která posuzuje bezpečnost automobilů prodávaných v Evropě, udělila nové Mazdě CX‐5 maximálních možných pět hvězdiček.

Hodnocení vychází z přísných bariérových zkoušek a z testování pokročilých asistenčních systémů, jež má nový model ve standardní výbavě. Nová Mazda CX‐5 dosáhla vynikajícího skóre v hodnocení ochrany dospělých cestujících, dětí i chodců.

Jeff Guyton, prezident a generální ředitel Mazda Motor Europe, řekl: „Bezpečnost lidí, kteří jezdí našimi vozy, i těch okolo je pro Mazdu velmi důležitá. To se nyní odrazilo i v pětihvězdičkovém hodnocení od Euro NCA P. Svědčí to o vyspělosti naší rozšířené palety pokročilých systémů aktivní bezpečnosti, které vycházejí z naší filozofie Proactive Safety a pomáhají řidičům.“

Nová Mazda CX‐5 2017: hodnocení bezpečnosti Euro NCAP*

Pět hvězdiček Euro NCAP svědčí o vynikající práci designérů a konstruktérů Mazdy, kteří při vývoji nové Mazdy CX‐5 nepřipustili žádné kompromisy. Díky tomu se jim podařilo skloubit v novém kompaktním SUV mimořádnou bezpečnost, vyplývající z filozofie Mazda Proactive Safety, i atraktivní design ve stylu KODO – Duše pohybu.

Nová Mazda CX‐5 2017: Advanced Smart City Brake Support

Nová Mazda CX‐5 je sériově vybavena systémem automatického brzdění před překážkou Advanced Smart City Brake Support. Ten aktivně pomáhá předejít nehodě nebo alespoň zmírnit následky nárazu a tím i riziko zranění. Prostřednictvím přední kamery nepřetržitě sleduje prostor před vozem. Pracuje v rychlostech 4 až 80 km/h. Hrozí‐li náraz do jiného vozu nebo střet s chodcem, začne automaticky brzdit.

Nová Mazda CX‐5 2017: Nová dimenze radosti z jízdy

Mazda je přesvědčena, že řidič by měl být se svým vozem „jedno tělo“. Tento princip nazývá japonským termínem Jinba‐Ittai. Díky novým technickým řešením nastavuje nov á Mazda CX‐5 ještě vyšší standard radosti z jízdy. Tužší karoserie a zdokonalené řízení, podvozek i brzdy v kombinaci se systémem G‐Vectoring Control, který zmírňuje naklánění karoserie, přinášejí do segmentu kompaktních SUV novou dimenzi řidičského potěšení.

Mazda již pr odala více než 1,5 milionu CX‐5. V současné době tvoří tento model přibližně čtvrtinu celkového odbytu Mazdy.