NOVÉ ASX 2023 – poprvé k vidění na právě probíhajícím e-salonu.

  • Pokročilé technologie: kompletní sestava funkcí ADAS a palubního infotainmentu
  • Malé SUV s nejmodernějšími technologiemi a pohonnými jednotkami vč. plug-in hybridního (PHEV), plně hybridního (HEV) a mild-hybridního ústrojí
  • Benzínový motor 1,0
  • V autosalonech od března 2023; na podzim 2023 bude následovat nový COLT

Společnost Mitsubishi Motors Europe představila na online prezentaci ASX nové generace. Nové Mitsubishi ASX (Active Sports X-over), posazené doprostřed klíčového evropského segmentu malých SUV, svým vzhledem navazuje na předchozí generaci modelu ASX, pro nějž se v Evropě rozhodlo bezmála 380 000 zákazníků.

Nové ASX, vyvinuté speciálně pro evropský trh, je postavené na podvozkové platformě CMF-B automobilové aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Přichází se širokou nabídkou pohonných jednotek vč. plug-in hybridního (PHEV), plně hybridního (HEV) a mild-hybridního ústrojí.

Nové ASX zaujme výraznou čelní partií s označením „Dynamický štít“, jejímž prostřednictvím vozy značky Mitsubishi poukazují na svůj robustní a dynamický charakter. Součástí přední partie je i trojice diamantů v ikonickém znaku Mitsubishi.

Boční profil spojuje splývající siluetu se svalnatými a zvýšenými boky karoserie ve prospěch agilního a sportovního postoje. Efektní vzhled ASX dokreslují 17″ nebo 18″ kola.

Všestranně sportovní design pak doplňuje záď vozu – světla podobně jako na přídi tvoří výrazné LED zdroje. Zadní profil zkrášluje nově koncipovaný tovární emblém ASX a vymodelované slovní označení Mitsubishi napříč zádí.

Ihned od uvedení vozu na trh bude na výběr šest odstínů karoserie – ve vyšších výbavových stupních též ve dvoubarevném lakování (v kombinaci s černou střechou).

Centrální jednotka SDA (Smartphone-link Display Audio) funguje jako základní rozhraní řidiče, palubních systémů a infotainmentu. Jednotka SDA zahrnuje displej o velikosti 7“, resp. 9,3″ vč. standardního bezdrátového připojování chytrých telefonů (Apple CarPlay® a Android Auto™); v nejvyšších verzích najdeme i prémiový hudební systém BOSE®.

 

Pohony

ASX nové generace přináší širokou nabídku vyspělých a elektrifikovaných pohonných ústrojí v souladu s různorodými potřebami evropských zájemců o městská SUV – od nízkých emisí a spotřebu paliva až po výkony.

Motor 1,0 MPI-T

Základem je pokrokový benzínový tříválec 1,0 s přeplňováním, nabízený v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou.

Motor 1,3 DI-T (mild hybrid)

Pro zákazníky toužící po vyšším výkonu je k dispozici přeplňovaná jednotka 1,3 s přímým vstřikováním paliva spojená s polohybridním systémem pohonu (mild hybrid), který zahrnuje startér/generátor energie s řemenovým pohonem a 12V lithium-iontovou baterii pro rekuperaci energie během zpomalování a brzdění, jakož i elektrický posilovač točivého momentu. Zákazníci mohou volit mezi šestistupňovou manuální převodovkou nebo sedmistupňovým dvouspojkovým automatem (7DCT).

Full hybrid

ASX nové generace bude prvním evropským modelem značky Mitsubishi s plně hybridním pohonem (HEV). Ten kombinuje benzínovou jednotku 1,6 se dvěma elektromotory a automatickou převodovkou podporující více režimů.

Plug-in Hybrid

Vrcholem modelové nabídky bude plug-in hybridní provedení (PHEV). Systém PHEV, zahrnující benzínový motor 1,6 ve spojení se dvěma elektromotory a baterií o kapacitě 10,5 kWh, je v segmentu B-SUV v rámci automobilové aliance Renault-Nissan-Mitsubishi jedinečný. Mitsubishi ASX nové generace tak kráčí ve šlépějích plug-in hybridních SUV Outlander PHEV a Eclipse Cross PHEV.

Všechny typy pohonů budou pro ASX k dispozici od uvedení vozu v březnu 2023 (modelová nabídka na jednotlivých trzích se může lišit).

Navštivte e-salon v Letňanech, který právě probíhá, kde jako první v ČR můžete nové ASX vidět !

 

Zdroj: M Motors CZ