Nový Colt – 2023

  • Model připravený vstoupit na podzim 2023 do samotného středu evropského segmentu B bude vybaven nejnovějšími technologiemi a pohony včetně hybridního (HEV)
  • Návrat modelu Mitsubishi COLT do Evropy – 60 let poté, co se zde představil první vůz s označením COLT
  • Rozšíření modelové nabídky Mitsubishi Motors o konkurenceschopné vozy v klíčových evropských segmentech

Společnost Mitsubishi Motors Europe dnes oznámila, že se po bezmála 10 letech vrací do evropské třídy malých vozů (segment B) s pětidveřovým hatchbackem COLT nové generace, jehož uvedení do prodeje je naplánováno na podzim 2023.

Nový COLT se zařadí vedle modelu Space Star, nedávno oznámeného nového ASX a plug-in hybridního Eclipse Cross PHEV, a výrazně tak rozšíří pokrytí klíčových segmentů evropského trhu v rámci značky Mitsubishi. Nová modelová nabídka osobních vozů tak bude od roku 2023 zahrnovat hatchbacky a modely SUV, včetně elektrifikovaných pohonů.

Označení COLT, vůbec poprvé použité v roce 1962, se pyšní dlouhou tradicí, která zahrnuje bezpočet generací převážně kompaktních modelů prodávaných po celém světě. Název COLT se tak postupně stal jedním z nejznámějších modelových označení vozů Mitsubishi. V Evropě se mezi lety 2004 a 2014 prodalo přes 400 000* vozů poslední generace, vyráběných i přímo v tomto regionu.

Nový COLT nabídne velkorysou výbavu včetně nejnovějších technologií i kompletní škálu pohonů. Vůz se bude vyrábět v tureckém závodu Bursa společnosti Renault. COLT podobně jako ASX nové generace bude postaven na podvozkové platformě CMF-B aliance Renault-Nissan-Mitsubishi.

Komentuje Frank Krol, prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors Europe:

„Příchod nového hatchbacku COLT a již oznámeného nového ASX v roce 2023 zásadním způsobem rozšíří naši produktovou nabídku – vedle základního modelu Space Star a plug-in hybridního provedení Eclipse Cross PHEV. Mitsubishi Motors se ve třídě malých vozů chlubí dlouhou historií a samotné označení COLT je přímo synonymem tohoto segmentu – již se těšíme, až začneme psát novou kapitolu v příběhu COLT i značky Mitsubishi Motors v Evropě.“

* Maloobchodní prodeje modelu COLT v Evropě, 2004-2014: 403 957 vozů.

V České republice bylo prodáno přes 2 700 Coltů a jedná se historicky o třetí nejprodávanější model Mitsubishi.

 

Ostatní modely

Mitsubishi Colt - historie
Mitsubishi Colt - historie
Mitsubishi Colt - historie
Mitsubishi Colt - historie
Mitsubishi Colt - historie
Mitsubishi Colt - historie
Zdroj:  M Motors CZ s.r.o.