Nový model KIA EV6 z kategorie elektromobilů plně představen

Objevte s námi model Kia EV6 z kategorie SUV-crossoverů z nové generace akumulátorových elektromobilů, který jihokorejská automobilka Kia kompletně představila ke konci března. S novým přírůstkem se můžeme těšit na revoluční elektromobil s vytříbenými technologiemi a designem. 

Verze GT strčí do kapsy i drahá sportovní auta

Model EV6 nabídne dvě kapacity baterie s dojezdem mezi 400 a 500 km a hned několik výkonových variant elektromotorů, které budou pouze zadokolky nebo s pohonem na všechny čtyři kola. Verze GT je nejlepší variantou modelu EV6 a se svým výkonem strčí do kapsy i drahé sporťáky, jelikož tato verze obsahuje dva motory a nabízí výkon až 585 koní, na stovku zrychlí za 3,5 sekundy a vyšplhá se až na 260 km/hod. 

Jaké výhody přináší platforma E-GMP?

Jde o úplně první bateriový elektromobil postaveným na vyhrazeném systému E-GMP neboli Electric-Global Modular Platform, která se dokáže přizpůsobit jakémukoliv typu a velikosti karoserie a přináší lepší hospodárnost a na rozdíl od předchozích akumulátorových elektromobilů, umožňující pouze jednosměrné dobíjení, je nabíjecí systém platformy E-GMP mnohem flexibilnější.

 

Výkonné a rychlé nabíjení 800V a dlouhý dojezd

Nový model se chlubí prostorným vymazleným interiérem s velkým množstvím místa v kabině, pohodlnými sedadly a výjimečným systémem ozvučení. Podpora nabíjení 800V umožní nabýt elektromobil z 10 na 80 procent kapacity akumulátoru pouze za 18 minut s tím, že na jedno nabytí vydrží jízdu dlouhou až 510 kilometrů. Za lepší dojezd může například vylepšený aerodynamický tvar a výkonnostnější baterie s větší energetickou hustotou. Za 4,5 minuty pak dojezd navýšíte jednorázově  o 100 kilometrů. Výhodou je, že v případě nutnosti můžete elektřinu z baterie využít pro pohon dalších elektronických spotřebičů, jako je např. telefon. Co se týče vnějšího designu, tak nepřichází s žádnou převratnou revolucí, přesto se však můžeme těšit na high-tech prvky a moderní konstrukci.