Pohon 4×4 – k čemu je vlastně dobrý?

Vozy Mitsubishi s pohonem 4×4 jsou navrženy tak, aby si poradily s mnoha typy terénu a zachovaly si skvělé jízdní vlastnosti i na zpevněné vozovce, Vozy s pohonem 4×4 posílají výkon do všech čtyř kol, a tím získáte mimořádnou trakci, stabilitu a výkon na nerovném povrchu a ve špatných podmínkách.

Proč koupit auto s pohonem 4×4?

Typicky vyšší a větší než tradiční hatchbacky nebo sedany, SUV s pohonem 4x4s jsou extrémně praktické vozy, s výborně řešeným vnitřním prostorem pro cestující i náklad.

MItsubishi Pajero v terénu

Jejich systémy pohonu všech kol z nich činí bezpečnější vozy tím, že zvyšují přilnavost v kluzkých podmínkách, jako je bláto nebo led, a jejich vyšší světlá výška dává řidiči lepší výhled na silnici před sebou.

Jaký vůz s pohonem 4×4 je pro mě vhodný?

U Mitsubishi je každý z vozů pohonem 4×4 konstruován s ohledem na různé zákazníky Pokud potřebujete neúnavného dříče do terénu a převážíte objemnější náklady, pak je pick-up L200 s pohonem 4×4 přesně to, co uspokojí vaše potřeby.

Pokud se zajímáte spíše o spotřebu a výkon na silnici, ale také potřebujete cestovat za každého počasí a často narazíte na horší silnice, potom je Outlander řešením šitým přímo  pro vás na míru. A pokud chcete tyto schopnosti v o něco elegantnějším a kompaktnějším balení, určitě se podívejte na Eclipse Cross.

Jakou mají auta s pohonem 4×4 spotřebu?

Většina modelů Mitsubishi může být přepnuta pouze na pohon předních kol nebo má jízdní režim „Eco“ pro maximální efektivitu a úsporu paliva při běžné jízdě.

Mitsubishi Outlander PHEV - hybridní offroad

Pokud hledáte vůz s pohonem 4×4 a nízkuo spotřebou, pak určitě přemýšlejte o Mitsubishi Outlander PHEV, skvělé plug-in hybrid SUV.

 

Trocha historie: Věděli jste, že prvním vozem Mitsubishi s pohonem všech kol byl model PX-33 vyráběný v letech 1933 – 1937?

Mitsubishi PX-33 - první vůz značky s pohonem 4x4

Pohon 4×4 a tradice Mitsubishi

Mitsubishi Motors je již sto let průkopníkem v automobilovém průmyslu. Od mistrovství světa v rally, které vyhrál Lancer Evolution a legendu dobývající Dakar jménem Shogun, je pohon 4×4 jednou z priorit, na které se Mitsubishi zaměřuje při vývoji svých technologií a inovací.

Opravdové ikony mezi závodními vozy

Závody off-roadů jsou v rodokmenu Mitsubishi po celá desetiletí, protože mnoho po sobě následujících verzí modelu Evo dobývá mistrovství světa v Rally.

Modifikované verze modelu Shogun vyhrály Dakarskou rally 12krát a dnes je Shogun oslavován po celém světě jako jeden z nejvšestrannějších vozů s pohonem 4×4.

Mitsubishi Shogun 4x4 - upravená verze je 12násobný vítěz Dakarské rally

Mitsubishi přetváří svět vozů s pohonem 4×4

Dnes Mitsubishi znovu definuje vozy s pohonem 4×4 s novými modely pro 21. století. Elektrické modely, nové pokročilé pohonné jednotky a energetické systémy vytvářejí bezpečnější a schopnější vozy, které nedevastují Zemi.

Vozy Mitsubishi s pohonem 4×4 v Auto Jeremiášova

Modely Eclipse Cross, Outlander, Outlander PHEV i L200 si můžete prohlédnout v našem showroomu a samozřejmě si můžete také domluvit testovací jízdu.

Pro všechny modely Mitsubishi vám rádi zajistíme náhradní díly, servisní úkony a zajistíme také prohlídku vašeho vozu například před cestou na dovolenou.

Pokud se zajímáte o vozy s pohonem 4×4, nezapomeňte se podívat také na modely značek KIA a Mazda, které máme také v nabídce.