Představujeme Vám novou Kiu EV9, vůz který myslí na rodinu i ekologii

Hledáte nový vůz, do kterého se Vám vejde celá rodina i s nákupem, ale zároveň u něj nebudete muset řešit spotřebu? Podívejte se s námi na zub nové, plně elektrické Kia EV9. Tento vůz od korejské automobilky Kia splňuje nároky i těch nejnáročnějších rodin, ale zároveň klade velký důraz na ekologii, což jsou dva odlišné světy, které není vždy snadné skloubit dohromady.

Sedmimístný koráb silnic

Velké rodiny se často potýkají s problémem místa v autě. Autosedačky zaberou dost místa a mezi ně už se jen tak někdo neposadí, a rozhodně ne pohodlně. Kia proto přijíždí na Evropský trh s tímto sedmimístným SUV s třemi řady sedadel, díky kterým bude ve voze vždy dostatek místa a úložného prostoru. Nebude tak problém vyzvednout děti ze školy a zároveň zajet na nákup.

Pro dlouhé cesty s rodinnou

Každá rodina musí na dlouhých cestách řešit stejný problém. Děti se po čase začnou nudit a začnou se dožadovat pozornosti rodičů. Kia myslela i na tento detail a druhá řada sedadel je tak zcela otočná. Můžete se tak snadno věnovat pasažérům z druhé i třetí řady sedadel, ať už budete spolu hrát hry, povídat si, nebo se společně třeba dívat na film. Díky velkému množství USB portů se také nebudete muset obávat o baterky svých mobilů a tabletů, jelikož každý si bude moci nabíjet svůj mobil. Už žádné porovnávání, komu vydrží baterie nejdéle, a musí tak počkat, než budou jiní s nabíjením hotoví.

Důraz na ekologii

Ekologie je v dnešní době velmi často skloňované téma. Naše planeta by tu měla vydržet i pro naše děti, ale i děti jejich dětí. Problémem velkých aut často bývá jejich spotřeba a s ní spojené emise. S plně elektrickou Kiou EV9 se emisemi nemusíte zabývat. To ovšem není jediné, kde Kia myslela na udržitelnost. Kromě již tradiční ekokůže byly v interiéru použity recyklované plasty, ale i jiné zemědělské plodiny, jako například cukrová třtina a kukuřice.

Kia EV9 – elektrický vůz bez nedostatků

Kia EV9 je vůz, který se v mnohém vyrovná jiným vozům i přes to, že je plně elektrická. Kromě dojezdu až neuvěřitelných 563 kilometrů, o kterém jsme mluvili v jiném článku, se také může pyšnit rychlým nabíjením. Za 15 minut tak dobijete 249 kilometrů dojezdu, za 24 minut dobijete baterii na 80 %. Nemusíte se tak bát, že byste na cestách museli někde dlouze stát a dobíjet baterii. Stačí zastavit na oběd nebo kafíčko, a Váš vůz bude opět připraven vyrazit.

Vyzkoušejte jízdu s novou Kia EV9 v Auto Jeremiášova

Zaujala vás nová Kia EV9? Více informací o tomto skvělém rodinném voze najdete na produktové kartě vozu Kia EV9. Také Také zde můžete nahlédnout do ceníku, nebo si zarezervovat zkušební jízdu, abyste si tento vůz mohli vyzkoušet sami.