Britské recenze vychvalují Novou Kia ProCeed a Kia ProCeed GT

Nová Kia ProCeed a její sportovnější sestra ProCeed GT vzbudila svým provedením karoserie Shooting Brake velký ohlas. Není tedy překvapením, že recenze britských magazínů WhatCar?, AutoExpress a dalších nešetří chválou.

pro_cee’d se mění na ProCeed

První věc, která si u redakce britského magazínu AutoExpress vysloužila pozitivní reakce, je vygumování apostrofů a podtržítka, s cílem jednoduššího psaní názvů korejských novinek. Už to tedy není pro_Cee’d, ale prostě ProCeed. A podobným restartem prošlo nejen jméno modelu, ale i jeho vzhled.

Recenze oceňují tvar karoserie Nové Kia ProCeed

Již od představení modelu ProCeed na podzim 2018 bylo jasné, že vzbudí velký ohlas. Jak již bylo několikrát řečeno, tvar karoserie ProCeed připomíná například Mercedes CLA Shooting Brake nebo třídu A v tomto provedení. Cenově je ovšem v mnohem nižších hladinách. Jiné britské magazíny vidí podobnost tvaru také s mnohem dražším Porsche Panamera. Zkrátka, Nová Kia ProCeed ve svém segmentu nemá konkurenci. Jde totiž o kombinaci kupé a kombíku, která je určená pro motoristy, kteří chtějí praktičtější vůz než třídveřový hot hatch.

ProCeed je mnohem elegantnější než rivalové

Za skutečné rivaly považuje magazín Parkers spíše Ford Focus nebo VW Golf ve variantě kombi, ovšem jedním dechem dodává, že právě tvarem karoserie je Nový ProCeed daleko atraktivnější, přičemž elegance nejde na vrub prostoru nebo praktickým vlastnostem. Recenze nové Kia ProCeed v tomto magazínu tak charakterizuje korejskou novinku jako elegantní všestranné kombi se sportovním charakterem.

Test nové Kia ProCeed ukázal skvělou ovladatelnost

Jako velkou přednost nové Kia ProCeed vidí britské recenze vyladění podvozku. A to jak u standardní verze, tak u podvozku modelu ProCeed GT, který je o něco tvrdší. Test Nové Kia ProCeed GT ukázal, že kombinace sportovnějšího vyladění se zachováním „žehlení“ nerovností by si mohla získat řadu příznivců. Pochvalu si při testování vysloužila také skvělá ovladatelnost a odezva motoru. Benzínová 1,6litrová jednotka s turbem sice není na závodění na okruhu, ale pro dravější jízdu zcela dostačuje.

Nový ProCeed u Britů uspěl

Jak tedy Nové Kia ProCeed a ProCeed GT obstály v recenzích a testech britských motoristických magazínů? Všechyn recenze se shodují v tom, že jde o velmi stylové křížence kupé a kombi, které se skvěle řídí, mají slušný výkon a pořídit je lze za velmi příjemnou cenu.

Pokud vás Nová Kia ProCeed nebo Kia ProCeed GT zaujala, neváhejte a domluvte si s předstihem testovací jízdu. Nezapomeňte se podívat také na další vozy Kia v naší nabídce.