SPECIÁLNÍ VERZE NISSAN JUKE KIIRO PŘINÁŠÍ DO SEGMENTU MALÝCH CROSSOVERŮ ATRAKTIVNÍ SOFISTIKOVANOST

  • Nové partnerství speciální verze JUKE KIIRO a filmem Batman
  • Nová barva karoserie Ceramic Grey v kombinaci se žlutými detaily pro sofistikovaný, ale hravý vzhled
  • Sladěno s šedým interiérem se žlutými akcenty
Nissan Juke Kiiro

V návaznosti na své průkopnické dědictví odvážného designu nabídne Nissan speciální verzi svého ikonického crossoveru JUKE s názvem “Kiiro”.

PARTNERSTVÍ S FILMEM THE BATMAN

Na podporu uvedení limitované edice JUKE Kiiro Nissan utvořil partnerství se společností Warner Bros Pictures, aby podpořil kinematografický debut zcela nového epického filmu The Batman.

Film The Batman, jehož premiéra proběhla v Praze 3. března 2022, je nejočekávanějším filmem roku 2022. Hlavní role Batmana se tentokrát zhostil Robert Pattison a jako Catwoman uvidíte Zoë Kravitz, dceru Lennyho Kravitze. Ve filmu se mstitel v kápi vydává na cestu od pomsty k naději. My ve společnosti Nissan máme pocit, že Nissan JUKE Kiiro oslavuje cestu za poznáním.

Nissan Juke Kiiro

NEPŘEHLÉDNUTELNÝ DESIGN

Tuto speciální verzi, jejíž název byl převzat z japonského slova Kiiro, které znamená “žlutý”, představuje nová a velmi moderní barva karoserie Ceramic Grey, která je doplněna o jedinečné zářivě žluté prvky “spiced lemon” na spodní části předního nárazníku, ve spodní části dveří a na zadním nárazníku.

Tyto barevné záblesky společně dodávají vnějšímu designu modelu JUKE Kiiro dynamiku a provokativní nádech. Dalším poutavým detailem je hliníková úprava hrany předního nárazníku.

Design 19″ kol modelu JUKE Kiiro je převzat z nejvyšší verze Tekna. Disky jsou ale lakovány černou barvou, což mu dodává jedinečný nádech.

Na zrcátkách a okrajích střechy je vidět propracovaný vzor, který bledne, jako by ho vítr nebo rychlost odfoukly směrem k zadní části vozidla.

Nissan Juke Kiiro

Celkově působí JUKE Kiiro nenápadně, odvážně, ale přitom poutavě.

ŽLUTÉ DETAILY INTERIÉRU

Uvnitř jsou sedadla čalouněna černou a šedou metalickou koženkou. Kromě toho se na předních a zadních sedadlech objevují záblesky žluté barvy v podobě prošívání, stejně jako na středové loketní opěrce, středové konzoli, předních dveřích a napříč celou kabinou.

“Od uvedení prvních atraktivních možností personalizace původního modelu JUKE víme, jak moc zákazníci oceňují styl modelu JUKE a to, jak se jeho osobnost hodí k hravým doplňkům. Chtěli jsme vytvořit speciální verzi, která bude vypadat seriózně, s přidanou přítomností a odvahou – ale která nebude pochmurná nebo nudná. Jsem přesvědčen, že JUKE Kiiro bude mít velký úspěch,” řekl Arnaud Charpentier, viceprezident pro produktovou strategii a cenotvorbu v regionu Nissan AMIEO.

Speciální verze JUKE Kiiro bude omezena na pouhých 5000 kusů v celém regionu a navazuje na předchozí speciální verze JUKE Kuro (černá) a Shiro (bílá) první generace JUKE.

Na designu modelu JUKE Kiiro se podílel tým Nissan Design Europe v centru Londýna, kde byly navrženy obě generace modelu JUKE, který je průkopníkem v tomto segmentu, a také další průkopnický crossover značky Nissan, model Qashqai.

Nissan Juke Kiiro

NEJEN HEZKÁ TVÁŘ

JUKE Kiiro je stejně jako ostatní modely řady poháněn tříválcovým benzinovým motorem, který je účinný a citlivý. Jednotka o objemu 1,0 litru je vybavena turbodmychadlem a dosahuje výkonu 114 k a točivého momentu 200 Nm. Standardem je šestistupňová manuální převodovka, k dispozici je také dvouspojková automatická převodovka s pádly pro řazení.

JUKE je vybaven intuitivními a snadno použitelnými technologiemi. Mezi bezpečnostní funkce patří inteligentní nouzové brzdění s rozpoznáváním chodců a cyklistů, inteligentní tempomat, rozpoznávání dopravních značek, inteligentní asistent pro udržování v jízdním pruhu, varování před křížením vzadu a Inteligentní sledování mrtvého úhlu se zásahem do řízení, který řidiče varuje, když se vedle něj objeví vozidlo skryté před jeho pohledem v mrtvém úhlu, a navede JUKE zpět do jízdního pruhu, aby zabránil kolizi.

Informační a zábavní systém NissanConnect umožňuje zákazníkům využívat Apple CarPlay® nebo Android Auto k zrcadlení oblíbených aplikací chytrého telefonu na integrovaném 8palcovém dotykovém displeji.

Řidiči mají přístup k mapám TomTom a službě Live Traffic. JUKE je kompatibilní se službou Google Assistant, která nabízí širokou škálu příkazů, včetně možnosti odesílat cíle do navigačního systému vozu prostřednictvím svého chytrého zařízení.

Nissan Juke Kiiro

Speciální verze Kiiro byla představena také pro model Micra. Nissan Micra Kiiro a Juke Kiiro můžete již nyní objednávat u autorizovaných prodejců Nissan.

O BATMANOVI

Společnost Warner Bros. Pictures přichází s filmem Matta Reevese “The Batman” s Robertem Pattinsonem v dvojroli mstitele-detektiva Gotham City a jeho alter ega, samotářského miliardáře Bruce Waynea. Dva roky slídění po ulicích jako Batman (Robert Pattinson), který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců – Alfreda Pennywortha (Andy Serkis), poručíka Jamese Gordona (Jeffrey Wright) – a mezi svými spoluobčany se etabloval jako jediné ztělesnění pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Tučňák (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Hádankář (Paul Dano). Jakmile důkazy začínají vést blíže k domovu a rozsah pachatelových plánů se odkrývá, Batman musí navázat nové vztahy, odhalit pachatele a nastolit spravedlnost v oblasti zneužívání moci a korupce, která již dlouho sužuje Gotham City.

Reeves (série Planeta opic) režíroval podle scénáře na kterém spolupracoval sám Reevese a Peter Craig, který vychází z postav z DC. Batmana vytvořil Bob Kane s Billem Fingerem. Dylan Clark (filmy “Planeta opic”) a Reeves film produkovali, Michael E. Uslan, Walter Hamada, Chantal Nong Vo a Simon Emanuel byli výkonnými producenty.

Warner Bros. Pictures uvádí v produkci 6th & Idaho/Dylan Clark Productions film Matta Reevese “The Batman”. Film bude uveden do kin v Severní Americe 4. března 2022 a mezinárodně od 2. března 2022; celosvětově jej bude distribuovat společnost Warner Bros. Pictures. V českých kinech jej můžete zhlédnout již nyní. Film se bude v českých kinech promítat ještě během března a dubna.

Nissan Juke Kiiro

Zdroj: Nissan ČR