Střešní box – ideální řešení, jak získat více prostoru ve vozidle před dovolenou!

Když jste si kupovali automobil, určitě jste se snažili vybrat vůz s dostatečným prostorem pro celou rodinu. Možná tedy nechápete, jak je možné, že se vám vozidlo během balení věcí na dovolenou poněkud zmenšilo. Dilema, zda nechat doma jednoho člena rodiny nebo oželet některé potřebné věci, můžete klidně odhodit stranou. Řešením je totiž střešní box, který velmi elegantně vyřeší potíže s nedostatečným prostorem. Hurá, a můžete vyrazit!

Jak vybrat vhodný střešní box a co si pohlídat během jízdy? Na tyto otázky vám odpovíme v našem článku, který je součástí našeho 3dílného seriálu o cestě autem na dovolenou.

O výměně pylového filtru si můžete přečíst zde, tažným zařízením jsme se zabývali v tomto článku.

Jaké jsou výhody střešních boxů?

Střešní box je univerzálním nosičem pro přepravu zavazadel, ale také lyží a dalších sportovních či kempovacích potřeb. Spolehlivě do něj umístíte nafukovací člun, karimatku nebo stan, a na své dovolené tak budete ještě více nezávislí.

Díky střešnímu boxu jste schopni několikanásobně zvýšit přepravní kapacitu, a tím i zajistit větší komfort posádky uvnitř vozidla.

Střešní box lze namontovat na střechu jakéhokoliv automobilu se střešními nosiči (s minimální roztečí příčníků 50 cm a o dostatečné nosnosti), což může splňovat téměř každý automobil.

Díky aerodynamickému tvaru boxu získáte lepší jízdní vlastnosti vozidla, a tím se zvýší bezpečnost při jízdě. Téměř všechny boxy lze velmi snadno namontovat i demontovat, takže to zvládne opravdu každý.

Pokud zvolíte kvalitní autobox, můžete si být jistí, že váš náklad bude dobře ochráněn před okolním počasím.

Podle čeho vybírat střešní box?

Před pořízením střešního boxu si zodpovězte několik důležitých otázek, které vám s výběrem pomohou.

  • Co máte v plánu převážet?
  • Jaký objem budou mít zavazadla a o jaké budou hmotnosti?
  • Jak časté bude využití boxu?
  • Jaký máte rozpočet na koupi?
  • Záleží vám na vzhledu?

Z výše uvedených bodů vyplývá, že si budete střešní box vybírat zejména podle velikosti vašeho vozu. Jezdíte-li rádi na hory, musíte brát v úvahu, že potřebujete box, do kterého se vám vejdou lyže.

Někdo by mohl mít dojem, že udělá nejlépe, když koupí ten největší. Ve skutečnosti pokud vám postačí menší, mohou se vám vedle boxu vejít třeba ještě dvě kola.

Jaké jsou nejdůležitější parametry?

Parametrů pro výběr střešního boxu je samozřejmě více, my se podíváme na ty nejdůležitější.

Rozměry střešního boxu

Pokud se rozhodnete pro výběr střešního boxu z jakéhokoliv důvodu, první, co budete řešit, bude jeho velikost. Tou se rozumí délka, šířka a výška autoboxu. Střešní boxy lze sehnat od různých výrobců a v různých velikostech.

Typ a rozměry zavazadel

Před samotnou koupí produktu je zapotřebí si nejprve ujasnit, jaké rozměry zavazadel a jaký typ budete v boxu nejčastěji vozit. Dále doporučujeme zamyslet se nad velikostí boxu vůči střeše vozidla.

Rozměry střechy automobilu

Všeobecně známé pravidlo praví, že box by neměl být větší než střecha auta. Pokud by tomu tak bylo, v přední části by mohl omezit výhled řidiče, a naopak v zadní části by mohl nastat problém s nedostatečným otevřením kufru.

Vnější a vnitřní rozměry boxu

Nejčastěji se uvádí rozměry vnější, pokud by vás zajímal vnitřní rozměr, odpočtete si 8 – 10 centimetrů nebo se obraťte přímo na výrobce.

Montáž střešního boxu

Pokud se rozhodnete použít střešní box, je zapotřebí nejprve namontovat nosiče na střechu, ke kterým se následně upevní střešní box.

Pokud plánujete využít střešní box pouze několikrát ročně, můžete si jej půjčit v naší půjčovně střešních boxů. Rádi vám poradíme s výběrem vhodného boxu a postaráme se také o jeho montáž.

naší nabídky si můžete zapůjčit například Střešní box Yakima o objemu 435 litrů a nosností 75 kilogramů s oboustranným otevíráním za 250 Kč/den.

Několik tipů na závěr

  • Nenechávejte věci uvnitř boxu přes noc.
  • Neparkujte na odlehlých místech.
  • Pokud jste vlastníkem vyššího vozu, buďte obzvláště obezřetní při zajíždění do podzemních garážíči obchodních center a dalších prostorů se sníženým vjezdem.

Zakupte si bezpečností alarm, který se aktivuje v momentě nežádané manipulace s boxem.