Výroba Mitsubishi zůstane v Evropě

Šestá největší japonská automobilka Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ještě neopouští evropský trh a původní plán vypustit na tento trh poslední model Eclipse Cross se mění díky spojení automobilek Renault, Nissan a Mitsubishi. Aliance nabídne dva automobily, které budou sesterskými modely aut Renault a můžeme se na ně těšit v roce 2023! Rozhodnutí z července 2020 o zrušení vývoje těchto aut od roku 2023 pro některé země Evropy však stále zůstává.

O jaké vozy půjde?

O přesných verzích vozů se zatím vede pouze diskuze a spekulace. Víme však, že v evropské nabídce mají doplnit Mitsubishi model Eclipse Cross PHEV, který spojuje sportovní vzhled SUV a výrazným moderním designem. Model Eclipse Cross PHEV, který se objeví na trhu v květnu tohoto roku a novinky od společnosti Renault mají zvýšit konkurenceschopnost značky Mitsubishi. Po technické stránce se budou vozy podobat spíše vozům Renault, v jejichž továrnách se také budou vyrábět, ale z genetického hlediska půjdou stále ve stopách Mitsubishi.

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi

Spojení těchto společností nezažívalo minulý rok příliš veselé období kvůli odlišným názorům na vývoj a plány a navíc byl šéf celé aliance Carlos Ghosn v Japonsku zatčen a jednalo se dokonce i o ukončení tohoto společenství. S vývojem nového strategického plánu k tomu naštěstí nedošlo. Principem nového plánu je rozhodnutí, že každá značka bude mít do budoucna jeden segment a region. Renault povede vývoj automobilů segmentu B,Nissan se postará o kompaktní SUV a Mitsubishi bude mít na starost plug-in hybridní pohon pro segmenty C a D.