Zcela nová Kia RIO právě dorazila do našeho showroomu!

Nová Kia Rio vychází vstříc potřebám a touhám opravdu široké skupiny zákazníků. Vnější design je definován přímými liniemi, hladkými povrchy a moderní prostornější interiér nabízí nové “plovoucí” uživatelské rozhraní. Nová Kia Rio také nabízí objemnější zavazadlový prostor, vylepšený výhled všemi směry, hospodárné nové motory T-GDI s nízkými emisemi a okamžitými reakcemi, asistenční systémy ADAS, vynikající ovladatelnost a stabilitu s mimořádným komfortním odpružením. Podle prognóz značky Kia, přesvědčí nové Rio ve svém prvním kompletním roce na trhu více než 100 000 zákazníků.

Paleta motorů čítá hned šest výkonových verzí

Nová Kia Rio nabízí benzínové motory, jež se vyznačují především vysokou hospodárností, nízkými emisemi a temperamentní akcelerací!
Nejmodernější tříválcový motor 1.0 T-GDI s výkonem 120 koní nabízí, mimo výše uvedené vlastnosti, také nízkou hmotnost, která usnadní ovladatelnost vozidla při změně směru jízdy. Kromě motoru 1.0 T-GDI nabízí Kia Rio také atmosféricky plněné zážehové motory MPI se zdvihovým objemem 1,25 litru o výkonu 84 k nebo zdvihovým objemem 1,4 litru o výkonu 100 k.

Exteriér je definován hladkými povrchy a přímými liniemi

Za designem stojí podle automobilky návrhářská studia v Německu a Kalifornii, která úzce spolupracovala s hlavním návrhářským centrem v korejském Namyangu. Přímočaré křivky a hladké povrchy propůjčují modelu osobitý nový vzhled a ještě vyspělejší charakter než měl jeho předchůdce. Dominantou přídě je bezesporu maska chladiče ve stylu „tygřího nosu“, která je nyní nižší a širší. Nově navržené jsou také bi-funkční světlomety s výraznějším vzhledem a novým obloukem diod LED ve tvaru písmene U. Přední mlhové světlomety jsou v porovnání s předchozí generací přemístěny výš a blíž k okrajům předního nárazníku. Výsledkem je robustnější vzhled, který vizuálně umocňuje šířku celé přídě. Kapota je delší a prolisy sahají od paty střešních sloupků A až k masce chladiče a světlometům. Boční profil působí delším a harmoničtějším dojmem. K tomu přispívá dlouhá kapota, o 10 mm delší rozvor (2580 mm), tenčí, vzpřímenější střešní sloupek C a kratší převis vzadu. Záď ústí do tenčích a výrazněji tvarovaných sdružených koncových svítilen, které jsou nyní vybaveny diodami LED v novém šípovitém designu. Nová Kia Rio je o 15 mm delší než její předchůdce. Celková délka nyní dosahuje 4065 mm a je o 5 mm nižší (celková výška 1450 mm). Nabízet se bude v osmi barvách karoserie. Rio bude v Evropě prodáváno v pětidveřové verzi.

Moderní interiér nabízí výraznější tvary, dokonalou ergonomii a nové uživatelské rozhraní HMI

Moderní interiér má, v porovnání s předchozím modelem, ještě výraznější tvary a ergonomičtější uspořádání. Přístrojová deska je nyní nakloněna k řidiči a uprostřed najdeme nový informační a zábavní systém s “plovoucím” uživatelským rozhraním HMI (human-machine interface) a dotykovým displejem o vysokém rozlišení. Toto řešení má za následek snížení počtu fyzických ovladačů. Nové Rio bude mít k dispozici látkové čalounění sedadel černou nebo šedou tkaninou. Celý interiér byl navržen s ohledem na novou technickou výbavu. Naleznete zde vyspělé prvky výbavy, např. vyhřívání sedadel a volantu, senzor deště pro stěrače skla čelního okna a automatické ovládání světlometů. Nová Ria nabízí rovněž tempomat ACC (Automatic Cruise Control), včetně omezovače rychlosti, a zadní parkovací senzory v kombinaci se zadní kamerou.

Nová Kia Rio: Praktická a bezpečná

Nové Rio má bezesporu jeden z nejprostornějších interiérů ve své třídě. Také zavazadlový prostor je jeden z největších. Nabízí 325 litrů, což je zvětšení o 37 litrů (13%). Delší karosérie a rozvor nabízí větší prostor pro cestující (včetně většího prostoru pro nohy) i zavazadla. Tenčí střešní sloupky C, které jsou nyní o 87 mm menší a přemístěná vnější zrcátka, která jsou posunuta blíž k patě střešního sloupku A, pomáhají minimalizovat velikost slepého úhlu řidiče a vylepšovat výhledy všemi směry. K tomu pomáhají také trojúhelníková okna na konci zadních bočních dveří a nižší spodní linie oken kolem interiéru. V novém modelu naleznete rovněž více odkládacího prostoru, např. otevřenou přihrádku u paty středové konzoly, schránku pro uložení slunečních brýlí nebo držáky pro lahve ve výplních všech dveří. Zavazadlový prostor je vybaven dvojitou podlahou, což umožní majitelům změnit výšku podklady a vytvořit tak schránku pro uložení předmětů s cílem zabránit jejich nežádoucímu pohybu za jízdy a také je skrýt před zrakem zvědavých kolemjdoucích. Nová Kia Rio má karosérii z vysokopevnostní oceli AHSS (Advanced High Strength Steel), která zvyšuje bezpečnost cestujících a širokou nabídku prvků pasivní bezpečnosti. Cílem vývoje bylo dosažení pětihvězdičkového hodnocení bezpečnosti v testech Euro NCAP ve verzi vybavené paketem asistenčních systémů ADAS, dodávaným na přání. Nové Rio je prvním vozem v segmentu B, který nabízí systém autonomního nouzového brzdění AEB (Autonomous Emergency Braking) s ochranou chodců. AEB lze dodat ve spojení s asistentem pro jízdu v jízdním pruhu LDWS (Lane Departure Warning System). Ten upozorní řidiče v případě, že vůz začne vyjíždět ze svého jízdního pruhu bez aktivovaných ukazatelů směru.

Vynikající jízdní vlastnosti

Tým inženýrů značky Kia dosáhl u tohoto modelu neuvěřitelně vysoké úrovně ovladatelnosti, stability a mimořádného komfortního odpružení. Vůz má pohotovější reakce na povely řidiče a jízdní komfort je celkově vylepšen, mj. díky podvozku s přední nápravou typu McPherson a zadní nápravou s vlečenými rameny, spojenými torzně poddajnou příčkou. Tím vznikla možnost nového komfortnějšího nastavení pružin a tlumičů, které vylepšuje pohlcování nerovností a především lepší ovladatelnost.
Kromě nového paketu vyspělých asistenčních systémů ADAS, je nová Kia Rio standardně vybavena systémem řízení stability vozidla VSM (Vehicle Stability Management) s elektronicky řízeným stabilizačním systémem ESC (Electronic Stability Control).

Nový soubor služeb v oblasti konektivity

V novém modelu nechybí ani kompletní integrace chytrých telefonů se systémy Android a Apple. Nový informační a zábavní systém s nejmodernějším uživatelským rozhraním Kia HMI (human-machine interface) je vybaven “plovoucím” 5,0″ dotykovým displejem a o ozvučení celého interiéru se stará šest reproduktorů. Zákazníci si mohou objednat také 7″ dotykový display s navigačním sytém se službami Kia Connected Services podporované systémem Tom Tom (r), stejně tak systémem Android Auto(tm) a Apple CarPlay(tm). Zákazníci také mají možnost využít soubor služeb Kia Connected Services (poskytované společností TomTom(r)). Tyto nové služby nabídnou řidičům širokou škálu aktuálních informací, např. upozornění na místa měření rychlosti, lokální vyhledávání speciálních cílů, předpovědi počasí nebo dopravní zpravodajství v reálném čase!

Právě dorazila do našeho showroomu!

Přijeďte se k nám podívat, nebo si domluvte převáděcí jízdu.

SKLADOVÉ VOZY

PŘEDVÁDĚCÍ VOZY

Více informaci získáte od našich prodejců zn. KIA:

vedoucí prodeje:
David Bialeš
731 433 902
biales@autojeremiasova.cz

prodejce:
Jan Ctibůrek
737 284 417
ctiburek@autojeremiasova.cz