Kia EV9: Největší elektrické SUV poodhaluje svoji siluetu

Značka Kia dnes zveřejnila několik krátkých videí poodhalujících netrpělivě očekávané SUV Kia EV9 s akumulátorovým elektrickým pohonem. Vlajkové SUV Kia EV9 má nejlepší předpoklady urychlit proměnu značky v poskytovatele řešení trvale udržitelné mobility v éře elektrifikace.

Video poodhalující model Kia EV9, které je zájemcům k dispozici na YouTube kanálu Kia Worldwide YouTube Channel, představuje siluetu vlajkového modelu SUV s výraznou přídí a elegantními povrchy karoserie. Výraznou identitu EV9 završuje markantní optická signatura předních i zadních světel.

Krátká videa dále naznačují jedinečné spojení elegantních a plastických tvarů EV9 se sebevědomou a důraznou geometrií.

Označení EV9 zapadá do systému názvosloví elektromobilů Kia s předponou ‚EV‘ (Electric Vehicle – elektromobil) a číslicí ‚9‘, která značí segment daného modelu v rámci nabídky vyhrazených elektromobilů značky.

Kia EV9 podobně jako model EV6 staví na podvozkové platformě vyhrazené pro akumulátorové elektromobily – E-GMP (Electric Global Modular Platform).

Celý exteriér a interiér vozidla Kia odhalí v polovině března. Kompletní produktové informace budou zveřejněny koncem letošního března v rámci světové premiéry modelu EV9.

Zdroj: KIA ČR