Kia EV9: světová digitální premiéra

Kia EV9 je průkopnické elektrické SUV, které nabízí velkorysý prostor interiéru a luxus pohodlí pro celou posádku. Čistě elektrický dojezd činí přes 541 km na jedno dobití; dojezd 239 km je možný již po 15 minutách ultra rychlého 800V dobíjení.

 

Zcela nové představy o designu čistě elektrického SUV

Kia EV9 zdaleka hlásá svůj moderní poklidný charakter, příslušející rafinovanému elektromobilu pro novou éru udržitelné mobility. Současně však vyjadřuje sebejistotu smělého SUV, připraveného zvládnou vše, co se mu postaví do cesty.

Revoluční platforma E-GMP (Electric Global Modular Platform) a bateriové technologie čtvrté generace

Kia naplno využila výhod EV9, jmenovitě dlouhého rozvoru a zcela ploché architektury elektromobilu, vyplývajících z revoluční podvozkové platformy E-GMP (Electric Global Modular Platform). Výsledkem je kabina s velkorysou nabídkou místa pro pasažéry ve všech třech řadách, kteří zde mohou společně komunikovat a uvolněně relaxovat v prostředí připomínajícím luxusní salonek. Samozřejmostí jsou i výborné jízdní schopnosti, k nimž se přidává příkladný dojezd. Výhradně s pohonem zadních kol (RWD) v provedení ‘Standard’ se dodává akumulátorový modul o kapacitě 76,1 kWh; v případě provedení RWD ‘Long Range’ a verze AWD ‘Performance’ slouží k pohonu modul o kapacitě 99,8 kWh.

Pilot pro jízdu na dálnici: na cestě k autonomnímu řízení úrovně 3

Kia EV9 se významně přibližuje k plně autonomnímu řízení s využitím řady propracovaných technologií a systémů na podporu řízení (ADAS). Nový ‘pilot pro jízdu na dálnici’ (HDP – Highway Driving Pilot) z vývoje Kia dodává EV9 schopnost podmíněného autonomního řízení úrovně 3. Vozidlo za pomoci patnácti senzorů včetně dvou laserových radarů (LiDAR) monitoruje okolí a rozpoznává překážky v rozsahu 360°, a dokáže tak v řádu milisekund reagovat na jízdní situaci i další účastníky silničního provozu.

Aktualizace EV9 kdykoli a kdekoli

Prostřednictvím obchodu Kia Connect jsou zajištěny průběžné aktualizace EV9, které vylepšují digitální funkce a služby tohoto SUV bez nutnosti zajíždět s vozidlem k prodejci. Nabídku funkcí EV9 si zákazník může různými způsoby dále vylepšit. Například technologii ‘přední masky s digitální optickou signaturou’ tohoto SUV lze dále vylepšit o další ‘optické signatury’, které jsou k dispozici prostřednictvím obchodu Kia Connect.

Ochrana cestujících na vrcholu třídy i ochrana baterie

Celosvětově první konstrukční technologie propojení B-sloupku s podvozkem v zájmu špičkové ochrany cestujících i baterie vozidla (probíhající patentové řízení). Konstrukce zajišťuje co nejlepší rozptyl nárazové energie; speciálně navržené pouzdro baterie přispívá k vysoké úrovni bezpečnosti.

Nová měřítka trvale udržitelné mobility

Průkopnická Kia EV9 překonává milník jako první model, který byl navržen v duchu strategie trvalé udržitelnosti, jejímž cílem je postupně vyloučit používání kůže, aplikovat deset klíčových udržitelných položek ve všech nových modelech Kia a průběžně zvyšovat zastoupení biomateriálů. Iniciována s cílem postupně vyloučit používání kůže, aplikovat deset klíčových udržitelných položek (recyklovaných materiálů a biomateriálů).