Kia trhá rekordy v počtu prodaných automobilů

Automobilka Kia loni dosáhla historicky nejvyššího ročního počtu prodaných vozů od jejího vstupu na český trh. V roce 2023 Kia prodala v České republice celkem 11 424 osobních automobilů. Historickým mezníkem pro ni byla i nejvyšší úroveň tržního podílu, který loni činil 5,16%. Díky těmto úspěchům se společnost už třetím rokem drží mezi pěti nejprodávanějšími značkami v České republice.

Uhlíková neutralita je jen začátek

V dnešní době je kladen důraz na ekologii a ochranu životního prostředí. Automobilka Kia se zavázala do roku 2045 dosáhnout uhlíkové neutrality. Proto společnost stále více využívá recyklovatelných materiálů z kterých vyrábí sedadla do elektromobilů. Důležité pro ni je také využívání energie z obnovitelných zdrojů k pohonu elektrovozů. Veřejné dobíjecí stanice Kia využívají 100% zelené elektřiny vyrobené udržitelným způsobem pro přírodu.

Jaké jsou nejoblíbenější modely a co vám nabídnou?

Nejprodávanějšími modely v roce 2023 byla Kia Ceed a Kia Sportage. V čem tkví jejich přitažlivost? Pokusíme se vám je ve zkratce představit.

Kia Ceed je skvělý rodinný vůz

Nejprodávanějším modelem se stala Kia Ceed. Rodinný vůz s nižší karoserií, která zaujme hlavně rodiny s menšími dětmi. Tento vůz je stvořený pro ty, kteří hledají menší model, který se neztratí v městských uličkách. Městské parkování s Kia Ceed, tak nebude strašákem. Skvělým pomocníkem může být technologii Drive Wise, která přináší funkce k bezpečnějšímu cestování jako je nouzové brzdění, které má za úkol předejít srážce s chodcem nebo cyklistou. Je k dispozici v několika karosářských verzích vč. oblíbené verze Sportswagon, která přináší více prostoru v zadní části vozu.

Úžasná prostornost v Kia Sportage

Hned druhým nejprodávanějším modelem byla Kia Sportage. Jedná se o elegantní vůz inspirovaný organickými tvary přírody spojenými se složitými grafickými prvky. Je velmi prostorný a disponuje snadným sklopením sedadel, které vytvoří až 1780 litrů zavazadlového prostoru. Jednoduše tak do něj uložíte jak nákup pro celou rodinu, tak zavazadla na dovolenou.

Projeďte se s námi

Pokud vás některý z automobilů zaujal a měli byste zájem si ho vyzkoušet na vlastní kůži, můžete si u nás objednat testovací jízdu. Věnovat se vám budou naší specialisté na prodej, kteří vám se vším ochotně pomohou, poradí a zodpoví vaše dotazy.