Jak si obstojí EV 6 GT na poli sportovních vozů?

O elektromobilech se stále více mluví jako o autech budoucnosti, ovšem jak jsou na tom z jízdního hlediska pro milovníky sportovních vozů? Ačkoliv popularita hybridních vozů roste i u nás, před pořízením čistě elektrického vozu stále spousta lidí váhá. K váhání mají lidé spoustu důvodů, ať už kvůli dojezdu, dobíjení nebo pocitu z jízdy. Mají elektrické vozy co nabídnout milovníkům rychlých a hbitých aut?

Kia EV6 už od svého uvedení na trh zaujala svým aerodynamickým tvarem a verzí GT-line, která vybízí ke sportovní jízdě. Nyní ovšem přijíždí i nová verze EV 6 GT, která se pyšní svým zaměřením na požitek z jízdy.

Co nabízí GT verze Kia EV6?

Kia EV6 je čistě elektrický vůz, který se může pyšnit několika verzemi své výbavy. Na vrcholku těchto verzí je speciální verze Kia EV6 GT, která je připravena světu dokázat, že i elektrické auto může nabídnout sportovní jízdu. Co všechno může nabídnout?

  • Pohon všech kol, abyste měli nad jízdou absolutní kontrolu
  • Zrychlení z nuly na sto za 3,5 sekund, díky kterým zanechá ve zvířeném prachu spoustu spalovacích sporťáků
  • Nejvyšší rychlost až 260 km/h, která Vám může nabídnout skutečnou svobodu
  • Výkon 585 koní, kterého bylo dosaženo použitím hned dvou elektromotorů
  • Rychlé nabíjení, které Vám umožní dál pokračovat v jízdě bez dlouhého čekání

Dalším bodem, který rozhodně nelze vynechat je design tohoto vozu. Už od prvního pohledu je Vám jasné, že tento vůz nebude žádná hračka, ale dravec připravený vyrazit na cesty. Oproti jiným modelům Kia EV6 vyniká svým aerodynamickým tvarem a elegantními křivkami, díky kterým s vozem zaujmete na každém kroku. Pokud tedy dostatečně zpomalíte, aby si ho kolemjdoucí mohli prohlédnout.

Připravena na každou výzvu

Kia EV6 GT je připravena na každou trasu, kterou pro ni připravíte. Systém e-LSD jí umožní lepší trakci a stabilitu bez toho, aniž by se to promítlo do výkonu. Vůz je tak skvěle ovladatelný v zatáčkách, ale i při nerovné, mokré nebo zledovatělé vozovce. Díky jedinečné konstrukci tlumičů bude každá jízda příjemným zážitkem, který Vás neomrzí.

Co na Kia EV6 GT říkají recenze?

Rádi byste slyšeli i názory jiných, co si o tomto vozu myslí? Bojíte se, že všechno vypadá na papíru dobře, ale vůz by ve srovnání s jinými neobstál? Přinášíme Vám úryvky z několika recenzí napříč českým internetem, od redakcí, které měly tu čest si tento vůz vyzkoušet na vlastní kůži.

S vozem jsme zatím ujeli 800 km a každou jízdu nás opakovaně dostává nenucená lehkost, s jakou auto umí nabírat tempo ve sportovním a GT režimu. Právě ve druhém zmíněném je odblokován plný výkon 585 koní a dle našeho měření je zrychlení z 0 na 100 km/h v čase 3,5 sekundy naprosto reálné. Na vlhkém povrchu jsme evidovali čas jen o 0,1 setiny horší.” ze serveru fDrive.cz

Elektromobilita je v tomhle ohledu skvělá. Za relativně snesitelné peníze totiž nabízí dynamiku supersportovních aut. Ostatně Kia EV6 GT 100 km/h zvládne už za 3,5 sekundy (při 70% stavu nabití baterie) a rozjede se až na 260 km/h. Vzhledem k téměř okamžitému přísunu síly je navíc akcelerace za volantem elektrického auta působivější než u konvenčních soupeřů. Zátah totiž přichází prakticky hned po zašlápnutí akcelerátoru do podlahy, u spalovacích motorů to přitom obvykle trvá o něco déle.” ze serveru AutoRevue.cz

Musíme ocenit, že podvozek dimenzovaný jako běžné cestovní auto si s takovými návaly síly umí dobře poradit. Při dynamické jízdě na členitější trati je zjevné, že motory by chtěly jet ještě víc a limitem je spíš příčetnost řidiče. Tím spíše, že stabilizace nechává řidiče citelně přidávat plyn i v zatáčce, což se dnes jinak moc často nevidí. Jako zábavný společník funguje GT opravdu skvěle a je potěšující vidět, že bateriová auta se navzdory nadváze učí dalším a dalším kouskům ze staré školy.” ze serveru Aktuálně.cz

Jak vidíte sami, novináři si tento model jen chválí a dokazují tím, že i na poli sportovních vozů si elektromobilita začíná vydobývat své vlastní místo.