KIA Niro

KIA Niro

  • Niro – nízkoemisní crossover od počátku navržený pro zástavbu hybridního pohonu
  • První specializovaná platforma určena pro ekologické modely značky Kia
  • Zážehová jednotka 1,6 GDI s lithium-iontovým polymerovým akumulátorem (o 50 % vyšší hustota energie, o 13 % vyšší energetická účinnost)
  • Emise CO₂ pouhých 88 g/km, spotřeba 3,8 litru /100 km
  • 53 % karoserie modelu vyrobena z vysokopevnostní oceli (AHSS)
  • K dispozici s vyspělými systémy DRiVE WISE na podporu řízení a palubního infotainmentu Kia Connected Services
  • Nejvyšší počet pěti hvězd v nárazových testech Euro NCAP
  • Výjimečný hybrid s možností závěsného zařízení – brzděným přívěsem o hmotnosti až 1 300 kg
  • Hybridní crossover Niro v nabídce s jedinečnou 7letou výrobní zárukou Kia

Nová KIA NIRO v AUTO JEREMIÁŠOVA

Společnost AUTO JEREMIÁŠOVA zahájila prodej zcela nového hybridního crossoveru KIA Niro. Tento převratný model v sobě spojuje dosud nespojitelné – praktičnost crossoveru, který se blíží populárním SUV a nabízí dostatečný prostor pro posádku i zavazadla, a úspornost hybridního pohonu. Jako vůbec první model značky KIA byl Niro od počátku vyvíjen jako hybridní automobil. Díky tomu, že technologie elektromotoru nebyla přidávána dodatečně do již vyvinutého modelu, nabízí Niro spojení elegance a užitné hodnoty bez kompromisů.

KIA Niro přichází na trh s motorizací 1,6 GDI HEV, tedy kombinací řadového zážehového čtyřválce se zdvihovým objemem 1 580 ccm a synchronním elektromotorem s permanentním magnetem, který dokáže přidat až 32 kW výkonu. Díky tomu je KIA Niro schopna vyvinout maximální rychlost až 162 km/h a kombinovaná spotřeba paliva dosahuje pouhých 3,8 litru na 100 km. Niro je dostupná ve dvou úrovních výbavy – Comfort a Exclusive. V obou případech s automatickou dvouspojkovou šestistupňovou převodovkou.

Ceny nové KIA Niro začínají již na 599 980 Kč* za úroveň výbavy Comfort a 669 980 Kč* za Exclusive. Na obě varianty je navíc poskytována akční sleva ve výši 15 000 korun. Standardem u značky KIA je sedmiletá výrobní záruka s omezením na 150 000 km, přičemž první 3 roky bez omezení kilometrů.

Elegance a prostornost

Uvedením modelu Niro potvrzuje značka KIA své výsadní postavení v oblasti automobilového designu. Model Niro se chlubí zcela novou stylistickou formou, která je zcela odlišná od všech předchůdců. Na vývoji nového modelu se podílela především vlastní návrhářská centra automobilky Kia v Kalifornii a v korejském Namyangu. U designu tohoto modelu byl kladen velký důraz na to, aby byl schopen posádce nabídnout podobný komfort, jako velmi populární kategorie kompaktních SUV. Kia Niro tak vyplňuje mezeru v rámci modelové řady značky Kia. Niro je se svojí délkou 4355 mm, šířkou 1805 mm a výškou 1545 mm celkově menší než zbrusu nová Kia Sportage, nicméně svými půdorysnými rozměry překonává hatchback Kia cee’d. Díky rozvoru 2700 mm a krátkým převisům (870 mm vpředu, resp. 785 mm vzadu) je interiér vozu mimořádně prostorný a nabízí tak posádce dostatečný prostor i komfort, což bývá tradiční výzva pro auta s hybridním pohonem. Přitom je karoserie tohoto modelu navržená s ohledem na dosažení co nejmenšího odporu vzduchu. Součinitel aerodynamického odporu Cd dosahuje jen 0,29, což činí z Nira zdaleka nejaerodynamičtější hybrid na trhu.

Aby toho nebylo málo, Kia Niro není jen elegantním a prostorným modelem, ale také spolehlivým partnerem pro náročné úkoly. Bez nejmenšího zaváhání za ni můžete připojit bržděný přívěs o hmotnosti až 1 300 kilogramů, což je v kategorii hybridů skutečně ojedinělé, a je to dalším důkazem toho, že v tomto modelu se konstruktérům skutečně podařilo spojit výhody kompaktních SUV i hybridů.

Šetrná k peněžence, šetrná k přírodě

Kombinace elektromotoru se spalovacím umožňuje modelu KIA Niro nejen nabídnout skutečně nízkou spotřebu, 3,8 litru na 100 km mimo město a 3,9 l v městském provozu, ale především velmi nízkou hodnotu emisí CO2 na úrovni pouhých 88 g/km. To znamená, že Niro šetří peněženku svého majitele, ale je také velmi ohleduplný k životnímu prostředí a naší planetě. S přehledem splňuje i náročnou ekologickou normu EURO 6.

K mimořádně nízké spotřebě přispívá fakt, že Kia Niro HEV je navržená od počátku jako čistě hybridní model. Zážehová jednotka Kia 1,6 litru ‘Kappa’ GDI – s výkonem 105 koní a maximálním točivým momentem 147 Nm – spolupracuje s elektromotorem o výkonu 32 kW a lithium-iontovým polymerovým akumulátorem o kapacitě 1,56 kWh. Trakční motor TMED (Transmission-Mounted Electric Device), kterým je KIA Niro vybavena, je navržen tak, aby bylo možné co nejlépe sladit dvouspojkovou převodovku s hybridním systémem pohonu. Nový akumulátor o kapacitě 1,56 kWh váží pouhých 33 kilogramů a je nejlehčím a nejúčinnějším modulem v dosavadní historii automobilky KIA. Akumulátor je automaticky dobíjen rekuperační energií, která se uvolňuje při zpomalování vozidla.

Technologie ve službách řidiče

Pro větší pohodlí řidiče, a také úspornější a efektivnější jízdu, nabízí model Kia Niro řadu pokročilých technologií, které pomáhají nejen snížit spotřebu paliva a efektivně využít energii dodanou z dvojice motorů, ale současně zvyšují i zážitek z jízdy. Vysoký důraz byl při vývoji kladen také na bezpečnost posádky i chodců – KIA Niro je standardně vybavena sedmi airbagy, které zajišťují příkladnou pasivní bezpečnost cestujících.

V základní výbavě nového modelu je stabilizační systém Kia VSM (Vehicle Stability Management), jenž napomáhá zajišťovat stabilitu při brzdění a průjezdu zatáčkami prostřednictvím propracované regulace elektronického řízení stability vozu (ESC) a elektrického posilovače řízení. Pokud řídicí jednotka zaznamená ztrátu záběrových schopností, VSM pomůže řidiči zajistit bezpečnou kontrolu nad vozem. Kromě toho jsou pro Niro k dispozici i nejmodernější technologie na podporu řízení (ADAS) v podobě vyspělých systémů DRiVE WISE. Právě díky těmto systémům se modelu Niro podařilo dosáhnout nejvyššího počtu pěti hvězdiček v testech bezpečnosti EURO NCAP 2016.

Posádka má k dispozici sedmipalcový dotykový displej, jehož prostřednictvím lze získávat informace o jízdě a zároveň slouží jako vstupní brána k online službám Kia Connected Services, jejichž součástí jsou i služby TomTom®. Tyto online služby jsou pro vozy vybavené navigační soustavou k dispozici bezplatně po dobu sedmi let po zakoupení vozidla. Kromě toho Niro nabízí, stejně jako ostatní modely značky Kia, podporu technologií Android Auto™ a Apple CarPlay™ na podporu komunikace s chytrými telefony. Díky tomu může uživatel přistupovat k aplikacím a funkcím chytrého telefonu prostřednictvím systému palubního infotainmentu (např. navigační služba s hlasovým ovládáním, hands-free volání a posílání textových zpráv nebo rozpoznávání hlasu) atp.

Servis a prodej originálních doplňků Kia Niro

Navštivte náš servis, který disponuje veškerým nejmodernějším technologickým vybavením pro servis vozů značky KIA. Bude se Vám věnovat proškolený personál, případnou dobu čekání můžete strávit v příjemném prostředí čekající zóny s kávou, TV a WIFI připojením zdarma.

V oddělení náhradních dílů si navíc můžete objednat široký výběr originálních doplňků a příslušenství. Náhradní díly pro vozy značky KIA jsou u nás běžně k dostání, pro svůj vůz zde seženete mimo jiné autopotahy, alu kola, disky, tažné zařízení, střešní nosič atd.

Vyzkoušejte předváděcí vozy Kia Niro

Vybrat si a zakoupit nový automobil není jednoduché rozhodnutí. V Auto Jeremiášova jsme si toho dobře vědomi, a proto všem zájemcům o koupi vozu doporučujeme přijít si k nám vyhlédnutý automobil vyzkoušet na vlastní kůži.

Zastavte se u nás, nechte se obeznámit o přednostech vozu Kia Niro, informujte se o referencích na daný model a vyzkoušejte naše předváděcí vozy.

Věnovat se Vám budou naši specialisté prodeje, kteří rádi se vším poradí. V případě vážného zájmu o vůz jsou k dispozici skladové vozy k okamžité koupi.

(*) ceny jsou uvedeny včetně DPH

Máte dotaz nebo zájem o testovací jízdu?

Mám zájem o:


Přečtěte si, jak zpracováváme osobní údaje.

* V případě zájmu o testovací jízdu vás budeme po obdržení objednávky kontaktovat a domluvíme s vámi vhodný termín testovací jízdy. Testovací jízda bude probíhat na adrese: AUTO JEREMIÁŠOVA s.r.o., Jeremiášova 2599/1a, 155 00 Praha 5

Prodej vozů KIA

Tomáš Adamec

Prodejce vozů KIA
tel.: +420 731 433 918
adamec@autojeremiasova.cz

Jan Ctibůrek

Prodejce vozů KIA
tel.: +420 737 284 417
ctiburek@autojeremiasova.cz

Klára Exnerová

Prodejce vozů KIA
tel.: +420 605 982 057
exnerova@autojeremiasova.cz

Nikola Janoušová

Prodejce vozů KIA
tel.: +420 734 202 811
janousova@autojeremiasova.cz

David Bialeš

Vedoucí prodeje KIA
tel.: +420 731 433 902
biales@autojeremiasova.cz