Kia Sportage je skvělým SUV pro celou rodinu

Hledáte nějaký vůz, který bude vhodným společníkem pro celou rodinu? Kia Sportage je rodinné SUV, které bylo na Evropském trhu oblíbené už od svého uvedení v roce 1998. V současnosti je na trhu jeho pátá generace, která byla uvedena v roce 2021. Jak si tato generace vede ve své kategorii rodinných SUV?

Vejdete se všichni

Základem pro rodinné auto je jeho prostornost, jelikož se do auta kromě dětí musí často naskládat i nákup, školní batohy a podobně. Kia Sportage je oproti předchozím generacím větší a prostornější, a může se chlubit kufrem velkým až 591 litrů, což vystačí i pokud jedete na výlet nebo rodinnou dovolenou.

Pohodlí pro celou rodinu

Velké prostory také nabízejí pohodlí a komfort, třeba i v detailech jako je dostatek místa pro nohy i v zadní řadě sedadel. K dispozici je také několik USB portů, na které se mohou děti během jízdy připojit, aby se při dlouhých cestách nenudily. Stejně tak na cestách rozhodně využijete bezdrátovou nabíječku mobilů, aby Vám nedošla “šťáva”.

Pohodlí Vám poskytne i zcela nová platforma, kterou může se Kia Sportage pochlubit. Podvozek nabízí vylepšenou jízdní dynamiku a vůz je na cestách stabilní. Jízda bez zbytečného houpání je u rodinného vozu vždy plus, jelikož jde o jeden ze způsobů, jak bojovat proti jízdní nevolnosti dětí a dalších pasažérů.

Bezpečnost na prvním místě

Co je též velmi důležité pro to správné rodinné auto je jeho bezpečnost. Naše rodina je to nejcennější co máme a je důležité ji udržet v bezpečení i na silnicích. Kia Sportage je vybavená velkým množstvím bezpečnostních technologií a asistentů. Najdete zde systém autonomního nouzového brzdění, který Vám pomůže zabránit srážce, systém sledováním mrtvého úhlu a pokročilý adaptivní automat. Evropské bezpečnostní testy Euro NCAP vůz ohodnotily maximálním počtem 5 hvězdiček.

Inteligentní parkovací automat s dálkovým ovládáním Vám dokonce sám vyjede z parkovacího místa. Už tak nebudete muset řešit, jak nacpat nákup na zadní sedačky pokud někdo zaparkoval příliš blízko Vašemu vozu a ani se nebudete muset bát, že by děti při svém nastupování otevřely dveře až příliš.

Nejlepší rodinné SUV roku 2022

Toto vše a mnohem víc je jedním z důvodů, proč Kia Sportage vyhrála titul Světové ženské auto roku 2022 v kategorii SUV. Jde o mezinárodní cenu, při které se porotkyně z celého světa rozhodly o tom, že tento vůz je ideálním SUV pro celou rodinu. Přecijen, co více potřebujete pro svůj rodinný vůz než pohodlí, prostor a bezpečí. Samozřejmě, že Kia Sportage není žádným trhačem asfaltu, ale to nebyl nikdy její účel. Její účel byl být společníkem pro celou rodinu a to umí splnit na jedničku.