Dálkové aktualizace softwaru OTA pro všechny modely značky Kia

Majitelé nejnovějších modelů Kia se již nyní mohou těšit na snazší a rychlejší stahování nejnovějších funkcí infotainmentu pomocí nové funkce vzdáleného přístupu OTA (over-the-air). Podpora funkce OTA, která jen pro všechny vozy Kia od modelového roku 2022, zajistí vzdálený přístup pro bezdrátové aktualizace systémů navigace a infotainmentu. To znamená, že kvůli aktualizaci softwaru vozidla, ta je nezbytná pro aktivaci OTA, si již zákazníci nemusí stahovat data z oficiálního aktualizačního portálu Kia Navigation Updates_CZE ani navštěvovat autorizované prodejce Kia.

Nejnovější technologie OTA je k dispozici pro všechna vozidla Kia od modelového provedení MY22 ve všech evropských zemích včetně České republiky, kde je podporováno připojení Kia Connect. Technologie zajistí snadný přístup k aktualizacím vestavěné navigace a palubní jednotky včetně řešení případných softwarových chyb. První dálková aktualizace Kia nabízí řadu konkrétních vylepšení včetně nového designového motivu ECO pro elektrické modely, jenž se zatím objevil pouze v modelu EV6; dále budou k dispozici nové zvuky ze světa přírody (Sounds of Nature) a vylepšené ovládání klimatizace kabiny i sedadel.

Podpora technologie OTA znamená pro zákazníka větší pohodlí a úsporu času, neboť navigace i palubní infotainment se udržuje v aktuální stavu automaticky. To je jeden z příkladů toho, jak se Kia snaží poskytovat co nejlepší zákaznické zkušenosti s hladkou konektivitou cestou těch nejprogresivnějších technologií.

 

 

Právní doložka

Pro nová vozidla modelového provedení MY22 nabízí Kia dvě bezplatné aktualizace map palubního systému navigace a softwaru palubní jednotky prostřednictvím vzdáleného přístupu („over-the-air“).Po vyčerpání dvou bezplatných on-line aktualizací mohou zákazníci využívat bezplatné aktualizace map palubního systému navigace a softwaru palubní jednotky pouze prostřednictvím (i) následující webové stránky: Kia Navigation Updates_CZE nebo (ii) autorizovaného prodejce Kia.

Modely značky Kia vybavené softwarem OTA v ČR:

Model Modelový rok Aktuální pro modely v prodeji od (měsíc/rok)
Picanto MY22 a novější Červen 2021
Rio MY22 a novější Květen 2021
Stonic MY22 a novější Květen 2021
Ceed (HB, SW, ProCeed, XCeed) MY22 a novější Srpen 2021
Niro (HEV, PHEV, EV) MY22 a novější Červen 2022
e-Soul MY22 a novější Únor 2022
Sportage MY22 a novější Leden 2022
Sorento MY22 a novější Červen 2021
Stinger MY22 a novější Únor 2022
EV6 MY22 a novější Září 2021
EV6 GT MY22 a novější Říjen 2022

Zdroj: KIA ČR