Kia ve spolupráci s &Charge spouští bonusový program na dobíjení elektromobilů

Kia v Evropě rozšiřuje služby dobíjení elektromobilů prostřednictvím nové partnerské spolupráce s průkopnickou platformou &Charge pro dobíjení elektromobilů, která zahrnuje chytré zapojování uživatelů společně se službami s přidanou hodnotou. Kia nabízí přístup k platformě &Charge jako jeden z prvních výrobců. Tato nejnovější partnerská spolupráce přispěje k naplnění cílů Kia odstraňovat překážky bránící v růstu e-mobility – například dalším snižováním provozních nákladů čistě elektrických vozidel.

Uživatelé pokrokových služeb &Charge mohou sbírat bonusové body za dobíjení elektromobilů (tzv. ‚kilometry &Charge‘), které mohu následně využívat v aplikaci Kia Charge k úhradám na veřejných dobíjecích stanicích, a snižovat tak své provozní náklady. Bonusové body lze získávat poskytováním zpětné vazby ke kvalitě dobíjecích služeb a online nákupům ve více než 1500 partnerských obchodech &Charge.

„S postupným rozšiřováním naší nabídky elektromobilů je důležité, aby síť dobíjecích stanic nabízela stejnou dostupnost a kvalitu, na kterou jsou uživatelé našich nejmodernějších elektromobilů již zvyklí,“ uvedl Sjoerd Knipping, viceprezident pro marketing a produktové plánování ze společnosti Kia Europe. „Spolupráce s platformou služeb &Charge může náš potenciál k naplnění uvedeného cíle jen posílit.“

Zlepšování evropské dobíjecí infrastruktury
Platforma &Charge je kromě zvyšování cenové dostupnosti elektromobilů formou udržitelného programu bonusů způsobem, jak v Evropě zefektivnit a zvýšit spolehlivost dobíjení prostřednictvím pravidelné zpětné vazby. Zákazníci Kia – uživatelé mobilní aplikace &Charge – mohou v reálném čase poskytovat zpětnou vazbu k jednotlivým dobíjecím stanicím. Tato data shromažďovaná celou komunitou následně pomáhají provozovatelům dobíjecích míst ověřovat případné problémy a rychle zvyšovat spolehlivost a zlepšovat kvalitu služeb veřejných dobíjecích stanic.

„Zákazníci Kia poskytováním zpětné vazby na jedné straně získávají kilometry &Charge, využitelné na veřejných dobíjecích stanicích přes aplikaci Kia Charge, ale současně pomáhají zajistit funkčnost veřejné dobíjecí infrastruktury v kvalitě zaručující rozvoj celého hnutí e-mobility,“ dodává Knipping.

Služba Kia &Charge je od prosince 2022 k dispozici v Rakousku, Dánsku, Německu, Španělsku a Velké Británii; během prvního čtvrtletí 2023 dále bude dostupná v České republice a Polsku.

Nabídka modelů značky Kia bude do roku 2027 v souladu se strategickým ‚Plánem S‘ zahrnovat 14 plně elektrických modelů. Na podzim letošního roku se představí netrpělivě očekávané SUV s označením EV9 v provedení připraveném do sériové výroby. Nový model, postavený na speciální platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform), ohlásí příchod nové éry sofistikované, moderní a udržitelné mobility v pojetí značky Kia.

Zdroj: KIA ČR