Získejte státní příspěvek na elektrická vozidla pro firmy a podnikatele

S rostoucím ohledem států a firem na ekologii se stále častěji mluví o elektrické automobilitě. Elektrická vozidla si postupně vydobývají větší a větší podíl na trhu v Evropě, ale i jinde po celém světe. Česká republika je v tomto ohledu trochu více tradiční, než jiné země Evropské unie, a proto Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo spolu s Evropskou unií dotační plán pro firmy a podnikatele, který by mohl tento podíl elektrický vozů na našel trhu vylepšit.

První krok pro elektromobilitu v Česku

Ačkoliv se tato dotace vztahuje jen na podnikatele a firmy, jedná se o první krok ve státem podporovené elektromobilitě. Příspěvek až 200 000 Kč mohou čerpat malé i velké podniky, které splňují podmínky uvedené v tomto dokumentu, který se nachází na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Pořiďte si Kia EV6 s příspěvkem až 200 000 Kč

Jedním z vozů, na které se tento státní příspěvek vztahuje je Kia EV6, oblíbené SUV s dojezdem až 560 km. Nemusíte se tak bát, že byste s elektrickým vozem nikam nedojeli. Jedná se o první model značky Kia, který byl postaven na revoluční platformě E-GMP, díky kterému také podporuje rychlodobíjení. Snadno tak získáte za 5 minut nabíjení dojezd více než 100 km. Nabití sady akumulátorů z 10 % na 80 % trvá necelých 18 minut. Pokud Vám tak při dlouhé pracovní ceště do Prahy, Brna, Ostravy či Olomouce dochází šťáva, stačí se zastavit na jednom z mnoha dobíjecích míst, jejichž síť začíná v našich končinách houstnout. Zapojíte vůz do nabíječky, dáte si kafe nebo něco k jídlu a Váš vůz bude za chvíli připraven na další kilometry.

Získejte státní podporu i pro dobíjecí stanice

Elektromobil ovšem není jediný, na co se tato podpora vztahuje. Spolu s dotací na elektromobil můžete podat žádost i na zřízení dobíjecí stanice. Můžete tak získat dotaci ve výši až 150 000 Kč, pod podmínkou, že se jedná o soukromou dobíjecí stanici, která není veřejně přístupná. Můžete si tak být jisti, že Váš vůz bude vždy připraven vyrazit na cesty.

Podnikejte s čistou mobilitou

Rádi byste podnikali čiště a bez zbytečných emisí? Využijte této jedinečné nabídky na dotaci. Příjem žádostí trvá jen do 30. 9. 2025. Nechcete do toho jít bezhlavě? Rádi Vám poradíme a zodpovíme všechny otázky ohledně vozu Kia EV6 a jiných modelů Kia, na které se tato dotace vztahuje. Také si u nás můžete zamluvit zkušební jízdu, abyste si vyzkoušeli, jak Vám bude elektrická jízda vyhovovat.

Tak neváhejte podniknout první krok k udržitelné mobilitě.